Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sağlık çalışanlarına şiddet her geçen gün artıyor! (ÖZEL HABER)

Koronavirüs sürecinde canını dişine takarak, uzun saatler boyunca çalışan ve kendilerini tehlikeye atarak hayat kurtarma çabasında olan sağlık çalışanlarının değeri bir kat daha arttı. Ancak son dönemde yaşanan şiddet olayları, sağlık çalışanlarının bir yandan virüsle diğer yandan kendilerine şiddet uygulayan insanlarla mücadele etmesine ve zor günler geçirmesine sebep oldu. Bursa Tabip Odası Başkanı Türkkan, "Geldiğimiz nokta çok acı, önceki yıllara göre şiddet çok arttı" dedi.

Sağlık çalışanlarına şiddet her geçen gün artıyor! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BURSADA BUGÜN

Koronavirüs sürecinde çalışma şartları daha da zorlaşan sağlık çalışanları son günlerde maruz kaldıkları şiddetten dert yanıyor. Çok zor şartlarda çalışan personel kendilerini hem virüsten, hem de şiddet uygulayanlardan korumaya çalışıyor.

"GELDİĞİMİZ NOKTA ÇOK ACI"

Alpaslan Türkkan, "Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddetten çok büyük rahatsızlık duyuyoruz, bu şiddetin gittikçe arttığını gözlemliyoruz. Sağlık çalışanlarının iyi hekimlik yapma ve görevlerini yerine getirmelerinde önünde çok ciddi bir engel olduğunun farkındayız. En son Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi'nde meydana gelen görüntüler bizi çok üzdü. Sağlık çalışanları bir yandan koronavirüs salgını ile uğraşırken bir yandan da kendi hayatlarını vatandaştan korumaya çalışıyorlar. Geldiğimiz nokta çok acı bir nokta. Önceki yıllara göre şiddet çok arttı, kendimizi sorgular hale geldik" ifadelerini kullandı.

"ÇIKAN RAPOR UYGULANMALI"

Alpaslan Türkkan, şiddetin nasıl önlenebileceği konusunda, "Aslında sorunu çözmek isteyen siyasi irade varsa bu sorun çözülebilir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Sağlık Araştırma Komisyonu'nun 2018 yılında sağlıktaki şiddeti önlemek adına çıkardığı raporda ne yapılması gerektiği çok net bir şekilde yer aldı. Orada söylenen şeyleri hayata geçirebilirsek bu şiddetin önüne geçebileceğimizi düşünüyorum" tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!