Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SAĞLAM TRANSFERDE İDDİALI

Ertuğrul Sağlam: Çok iyi oyuncularla görüşüyoruz.

SAĞLAM TRANSFERDE İDDİALI

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezon için transfer etmek istedikleri 4 oyuncunun çok kaliteli olacağını söyledi. Oyuncunun birinin 6 - 7 milyon Euro değerinde olduğunu ifade eden Sağlam, kalecinin ise yabancı olacağını dile getirdi.
Başarılı teknik adam, Bursa'da yayın yapan bir televizyon kanalına telefonla bağlanarak transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. İyi futbolcular düşündüklerini ancak iyi futbolcuların da maliyetlerini çok yüksek olduğunu dile getiren genç çalıştırıcı, bu paraları verirken ince eleyip sık dokumaları gerektiğinin altını çizdi.
4 OYUNCU ALACAĞIZ
Görüştükleri oyunculara teklifler sunduklarını ve cevap beklediklerini ifade eden Sağlam, şu bilgileri verdi:
"Zaten öyle çok yoğun bir oyuncu talebimiz yok. Bir kaleci, sağ bek, iki de orta saha oyuncusu almak istiyoruz. 4 tane oyuncu alıp transferi kapatacağız yani çok da acele davranıp hata yapmak istemiyoruz. Rakiplerimiz büyük paralar vererek oyuncu transfer ediyor, taraftarlarımız da bu yüzden bir şeyler bekliyor ama biz onlardan biraz daha sabırlı olmalarını bekliyoruz. Bizim görüştüğümüz oyuncuları kamuoyuyla paylaştığımız zaman transferin olabilirliği azalıyor. Kulübü bu adamı verecekse bile o rakamın üstünde bir fiyatı telaffuz etmeye başlıyorlar."
ÜLKELERİ TUTTURUYORSUNUZ
İngiltere, İskoçya gibi ülkelerin konuşulduğunun hatırlatılması üzerine futbolcu isimleri olmasa da transfer yapılacak ülkelerin tutturulduğuna işaret eden başarılı teknik adam, şöyle devam etti:
"Geçtiğimiz sezonların aksine çok ciddi oyuncuları takımımıza kazandırmak istiyoruz. Başkanımız da kulübün tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. Geçen sene kulübün çok borçları vardı. Büyük hedefleri kovalayacak, Bursaspor'u sağlam temellere oturtturmak açısından geçen sene biliyorsunuz çok para harcamadık. Sıkıntılar yaşadık ama çok büyük paralar verip de oyuncu almadık. Yine üçüncü veya dördüncü de olabilirdik.
Sezon başı yaptığımız harcamayla çok iyi bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Şu da olabilirdi yani çok iyi 3-4 tane oyuncu alırdık ama bu şartlarda, ülkenin bize bakış açısının bu olduğu ortamda ne yaparsak yapalım daha iyisini yapamayacağımız bir durum söz konusuydu bu sezon. Onun için daha çok para harcayıp en azından ekonomik açısından geleceğimizi sıkıntıya sokmadık diye iyi niyet de gösterebiliriz. Ama seneye çok daha iyi oyuncularla bu sezonki tecrübemizle beraber daha iyi bir takım oluşturursak, daha iyi bir netice elde edebilme imkanımız söz konusu."
BİR OYUNCU 6 - 7 MİLYON EURO
Transferin 25 Haziran'a kadar bitirilip bitirilemeyeceği yönündeki soruya ise Sağlam, "Çok yoğun çalışıyoruz. Bizim çok fazla oyuncuya ihtiyacımız olmadığı için çok kısa zamanda bunu sonuçlandırabiliriz.'' diyerek şöyle cevap verdi:
''Çok iyi oyuncularla da görüşüyoruz aslında. Transferi geçen hafta da bitirebilirdik. Ama aceleye getirmemek lazım. Rakamlar çok ciddi rakamlar olduğu için bu işler hemen olmuyor. Oyuncalarla pazarlıklar, menajerlerle görüşmeler. Bir tane transfer 6 - 7 milyon Euro rakamları bulduğu için 4 tane oyuncunun maliyetini siz düşünün artık. Çok ciddi bir rakam ortaya çıkıyor.
Bizim hata yapma lüksümüz yok. Fiyatları kulübün yapısını da düşünerek oluruna çekmeye çalışıyoruz. Bugün bizim talip olduğumuz oyuncuya Türkiye'deki her kulüp talip olabilir. Ortada dönen rakamlar da çok büyük boyutlara ulaştı. Yani insanlar hiç hesap yapmadan çok büyük meblağları veriyorlar yani. Biz öyle bir şeyimiz yok, sorumsuz davranma lüksümüz yok."
OLAYLAR ALİ'NİN ANLATTIĞI GİBİ DEĞİL
Genç teknik adam, kulüpten ayrılan Ali Tandoğan'ın yaptığı açıklamalarla ilgili olarak ise takımdan ayrılan bütün oyuncuların kendileri için çok değerli olduğunu ve onları Bursa'nın hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.
Profesyonellikte gitmelerin de gelmelerin de olduğuna dikkat çeken Sağlam, "Ama taraftarlarımız birini çok seviyor olabilir. Fakat daha iyisini getireceksiniz o zaman elinizde var olandan da vazgeçmesini bir şekilde düşünmek zorundasınız." diye konuştu.
HEPSİYLE HELALLEŞTİM DE BİR TEK ALİ'YLE Mİ HELALLEŞMEDİM
Kendisinin insan ilişkilerini, insani değerlere, vefaya ne kadar önem verdiğini herkesin bildiğini vurgulayan başarılı teknik adam, şöyle devam etti:
"Ali arkadaşımız bazı şeylerden alınmış ama olaylar o şekilde gelişmedi. Şimdi ben bu olayları açıklarsam, olayların nasıl geliştiğini. Şimdi ben Hüseyin'le konuştum helalleştim, Mustafa ile konuştum helalleştim. Ivankov'u Bulgaristan'da buldum helalleştim. Ergiç'le helalleştim de bir tek Ali'yle mi helalleşmedim ben.
O olayın bir başka boyutu var ben bunu burada açıklamak istemiyorum, çünkü Ali bu işten zarar görsün istemiyorum. Bizim insani değerler konusunda ne kadar hassas olduğumuzu herkes biliyor. Olayın detayını açıklamayacağım. Olaylar Ali'nin açıkladığı gibi değil. Yani orada kimse kimseyi suçlamasın. Daha farklı gelişti olaylar. Bunu ben açıklamak istemiyorum çünkü Ali bize 2,5 sene hizmet etti ve çok da faydası oldu. O yüzden onun taraftarımızın önünde sıkıntılı duruma düşmesini istemem, taraftarımız önünde saygınlığını yitirsin istemem. Ama şu bilinsin ki ben kendisiyle konuşmak için fırsat kolladım ama bulamadım."
ALTİDORE, SVENSSON, İNSUA VE STEPANOV
Ertuğrul Sağlam, Altidore, Svennson, İnsua ve Stepanov'la ilgili durumun ise yapılacak transferlerin ardından netlik kazanacağını ifade etti.
Alitore'nin bir maliyeti olduğuna işaret eden Sağlam, "Kiralama opsiyonumuzda yok. Satın alma opsiyonu var. Ama rakamlar çok ciddi rakamlar. 3 milyon Euro deniyor basın da ama o kadar değil." şeklinde konuştu.
Görüştükleri kalecinin yerli mi yabancı mı olduğu yönündeki bir soruya ise Sağlam, şu cevabı verdi:
"Yerli ya da yabancı diye bir takıntımız yok. Ama kalitesinden en ufak bir endişemizin olmadığı birisi olacak. Şuandaki çalışmalarımız da yabancı doğrultusunda."
FEDERASYONUN BİZE KARŞI TAVRI DEVAM EDİYOR
Sağlam, Tahkim Kurulu'nun cezalarla ilgili aldığı kararlarla ilgili ise şu değerlendirmeyi yaptı:
"Federasyonun bizle alakalı tavrı maalesef devam ediyor. Bununla alakalı çok konuşmanın, durumu şikayet etmenin de bize bir yararı olacağını düşünmüyorum ben. Yani bizim çok iyi düşünmemiz lazım. Bütün Bursa, bu son olayları önümüze koyup ciddi olarak düşünmemiz gerekiyor. Bize bizden başka kimsenin faydası yok. Birbirimize daha fazla sahipleneceğiz, seveceğiz, birbirimize daha fazla yardımcı olacağız ve bir bütünlük oluşturacağız. Bunu son karşılaşmalarda gösterdik zaten, bütünleştik. Bunun neticesinde de hak ettiğimiz üçüncülüğü söke söke aldık.
MYNET


 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!