Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak

Ertuğrul Sağlam, Cumartesi günü oynanacak Antalyaspor maçının dönüm maçı olacağını söyledi. Sağlam, ara transfer döneminde ise 2 yada 3 tane kaliteli oyuncu alacaklarını kaydederek, alınacak oyuncuların yabancı ağırlıklı olacağı sinyalini verdi.

Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Ertuğrul Sağlam, Cumartesi günü oynanacak Antalyaspor maçının dönüm maçı olacağını söyledi. Sağlam, ara transfer döneminde ise 2 yada 3 tane kaliteli oyuncu alacaklarını kaydederek, alınacak oyuncuların yabancı ağırlıklı olacağı sinyalini verdi.

"KÖTÜ GÜNLER GEÇECEK"

Sağlam, "Şu anda tüm motivasyonumuzu, tüm enerjimizi Antalyaspor maçına verdik. Öncelikle Antalyaspor karşılaşması, sonrasında Gaziantepspor maçında nasıl ilk devrenin sonunu iyi şekilde getirebiliriz, gelecek adına camiamıza, taraftarlarımıza nasıl umut aşılayabilirizi düşünüyoruz. O yüzden bütün yoğunluğumuz Antalyaspor karşılaşmasında. Zor bir dönemden geçiyoruz. Taraftarlarımız, bizi sevenler üzülüyor. Bunlar yaşanacakmış tabii. Bu durumu ortaya çıkaran belki birçok sebebi sayabiliriz ama maalesef yaşadık bu durumu. Geçmişi sorgulayacağız ama esas yapmamız gereken iş bundan sonrasını düşünüp geleceği planlayabilmek. Daha iyi olabilme adına neler yapabilirizi konuşmak, düşünmek. Bunu Bursaspor'u seven herkesin yapması gerekiyor. Cumartesi günü bir dönüm karşılaşması bizi bekliyor. Antalyaspor karşılaşmasını işi geçip, moralimizi düzeltip ilk devreyi iyi bir şekilde bitirmeyi amaçlıyoruz. Tüm ruhumuzla, tüm duygumuzla bunu yaşıyoruz. Bugünler geçecektir kimse endişe etmesin" dedi.

 

"2-3 OYUNCU TRANSFER EDECEĞİZ"

6-7 oyuncuyla ilgilendiklerini belirten Sağlam, "Ama 5-6 transfer yapmayacağız. 2-3 çok iyi oyuncu, eksikliklerimizi ortaya koyup, geçmişten dersler alarak transfer dönemini geçirmeyi düşünüyoruz. Takımımız iyi bir takım. İyi bir kadromuz var. Oyuncuların hiçbirinin kariyerlerini sorgulayamayız. Sadece performanslarını eleştirebiliriz. Bazı oyuncularda performans düşüklüğü yaşıyoruz. Ama bu onların çok kötü futbolcu olduklarını göstermez. Bu performansları yukarıya çekmek adına çalışacağız. Değiştirmemiz gereken oyuncular varsa onları değiştireceğiz ve düzeleceğiz" diye konuştu.

İvan Ergiç'in Bursaspor'a geri dönüp dönmeyeceği yönündeki soruya Sağlam, "Taraftarlarımız bazı oyuncuları çok sevmiş olabilir. İvan Ergic'i biz de çok seviyoruz ve saygı duyuyoruz. Ama böyle bir ihtimal olmaz. Büyük konuşmayalım ama böyle bir düşüncemiz yok açıkçası" dedi.

"ÇOK FAZLA OYUNCUYA İHTİYACIMIZ YOK"

Transferlerde gidecek oyuncuların alınacak oyuncuları belirleyeceğine dikkat çeken Sağlam, şunları kaydetti: "Alınacak oyuncuların belirlenmesinde mutlaka transfer olacak ama, gidecek oyuncuların da burada belirleyici olacağını söyleyebiliriz. Kulübümüzü çok fazla zarara uğratmadan bazı oyuncularla da yollarımızı ayırmamız gerekiyor. Transferdeki yolumuzu belirleyecek unsurların başında geliyor. Yurt içinden de var yurt dışından da var. Gelceklerin belirleyicisi gidecekler olacak. Boboile ilgili bir gelişme oyk. Bizim çok esvdiğimiz bir oyuncumuzdu Beşiktaştayken. Bizi de çok sever. Transferle ilgili bir gelişme yok. Olursa paylaşırız. Bobo'yu oynattık iyi oyuncu olursa iyi olur. Bu tip oyuncular ciddi maaliyetleri de beraberinde getiriyor. Şunu herkes bilsin ki geçmişken dersler çıkararak geleceği bu dersler doğrultusunda planlayacağız ve iyi oyuncular alacağız. Sezon başında da iyi oyuncular aldık. Aldığımız oyuncuların hepsi kendi milli takımlarında oynayan oyuncular. Yine iş dönüp dolaşıp oraya geliyor. Bizim sıkıntılarımız bu oyuncularımızın performanslarını daha üste çıkarmaları. Sezona başladığımızda herkesin övgüyle bahsettiği oyuncular bunlardı. Transferde de öyle çok fazla oyuncuya ihtiyacımız yok açıkçası. Bize katkı sağlayacağını inandığımız her mevkiye oyuncu alabiliriz. Elzemler var tabiki. Sağbek transferi yerli düşünüyoruz."

Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak Sağlam: Antalyaspor dönüm maçı olacak
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!