Sadi Kurtulan'dan adaylık sinyali -ÖZEL HABER

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, yaklaşan yerel seçimler öncesinde adaylığa yeşil ışık yaktı. Görevine devam etmesinin istenmesi halinde başkanlık için aday olacağını belirten Kurtulan, "Partim uygun görürse hizmet için hazırım" dedi.

Sadi Kurtulan'dan adaylık sinyali -ÖZEL HABER

Haber: Rabia DENİZ  Kamera: Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM


Yaklaşan yerel seçimler öncesinde ilk açıklamayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yaparken, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da adaylığa yeşil ışık yaktı. Yerel seçimlerinde göreve gelen Sadi Kurtulan, genel merkezin uygun gördüğü her göreve hazır olduğunu belirtti. Başkanlık görevine devam etmesinin istenmesi halinde başkanlık için aday olacağını belirten Kurtulan, "Bize hizmet etme imkanını partimiz tanıdı. Biz görev süremiz içinde sözlerimizi yerine getirmenin mutluluğunu taşıyoruz. Bize verilen göreve sırtımızı dönmeyiz. Bu konuda hizmete hazır olduğumuzu bilmekle birlikte partimizin vereceği kararlar bizim için önemlidir. Bu hizmet kervanını dünyaya nimet olarak sunan partiye üye olmaktan mutluyuz. Siyaseti tartışma çekişme ve olumsuzluklar zemininden hizmet zeminine taşımanın mücadelesini vereceğiz. Her türlü verilecek göreve hazırız. Seçim bir gün değil her gündür" diye konuştu.
DEĞİŞİMİN MEYVESİNİ TOPLUYORUZ
Mustafakemalpaşalıların 2009 yılında değişim ve dönüşüm için kendisine görev verdiğini ifade eden Kurtulan, bu güne kadar verdiği sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. 2013 yılında da başladıkları projeleri bitireceklerini belirten Kurtulan, değişim ve dönüşümün meyvesini toplamaya başladıklarının vurguladı. Başta otoyol projesi olmak üzere pek çok yatırımın Mustafakemalpaşa'yı şahlandıracağını anlatan Kurtulan, ilçeye ilginin arttığını belirtti.
TOPLULAŞTIRMADA SORUNLAR AŞILACAK
İstanbul-İzmir Otoyolu güzergahı üzerinde bulunan ve Karacabey ile Mustafakemalpaşa'nın bazı köy ve mahallelerini kapsayan Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı yetkisindeki arazi toplulaştırmasıyla ilgili tartışmalara da değinen Kurtulan, sorunların çözüleceğini söyledi. Çiftçinin daha çok verimli ve karlı üretim yapması için tüm engellerin kaldırılacağını belirten Kurtulan, "Toplulaştırmayla birlikte kapalı vana sistemiyle yapılan sulamanın maliyet girdilerini düşürecek hem de daha ekonomik alma imkanlarını sağlayacak. Yerler konusunda sıkıntıları aşacağız" dedi.
TÜMBÜLDEK'E DEV PROJE
Kurtulan, geçtiğimiz günlerde Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da açıkladığı termal projelerde Mustafakemalpaşa Tümbüldek bölgesine yapılacak termal köy projesiyle ilgili çalışmaların hız kazandığını söyledi. Mustafakemalpaşa'da termal zenginliğin kullanılması için 10 bin kişilik yaşlı tatil köyü kurmak üzere Turizm Bakanlığı'nda tahsis işlemlerinin tamamlandığını belirten Kurtulan, "Yatırımcılarımızla yapılacak ihalenin ardından en az 10 bin kişinin ağırlanacağı dinamizm getirecek bir çalışmanın başlangıcını yapacağız. Yepyeni bir turizm hareketinin başlamasına neden olacak" ifadelerini kullandı.
 

Sadi Kurtulan'dan adaylık sinyali -ÖZEL HABER Sadi Kurtulan'dan adaylık sinyali -ÖZEL HABER Sadi Kurtulan'dan adaylık sinyali -ÖZEL HABER Sadi Kurtulan'dan adaylık sinyali -ÖZEL HABER Sadi Kurtulan'dan adaylık sinyali -ÖZEL HABER Sadi Kurtulan'dan adaylık sinyali -ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!