Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Saç transferi yaptırmak isteyenler dikkat!

Hair transplant yani "saç nakli" ya da "saç transferi", maalesef dilimize hatalı bir çeviri ile yerleşerek "saç ekimi" olarak adlandırılıyor.

Saç transferi yaptırmak isteyenler dikkat!

Estetik International Sağlık Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, dünyada Hair transplant yani "saç nakli" ya da "saç transferi", olarak geçen ve halk arasında "saç ekimi" olarak adlandırılan işlem hakkında bilgiler verdi. "Plant" kelimesinin dilimize, bire bir çevirisi "ekmek, dikmek " manasına geliyor.  Çeviri azizliğine uğrayan hair transplant uygulaması, "saç nakli"  ya da "saç transferi" olarak adlandırılması gerekirken, hatalı "saç ekimi" söylemiyle, dilimize yer etmeye başladı." açıklamasında bulunan Dr.Cihantimur, bu konuya gösterdikleri duyarlılığı vurgulayarak: "İşte bu hataya düşmemek ve mesleğimize gösterdiğimiz hassasiyetten ötürü, saç ekimi olarak adlandırılan işlemi, Estetik International bünyesindeki doktor ve uzmanlarımızla, dilimize en yakın tercümesiyle  "saç transferi" olarak adlandırıyoruz." dedi.

Bugün dünya üzerinde kelliğe, seyrek saçlara, çare olarak nitelendirilen saç transferi, güçlü kıl kökü hücrelerinin bulunduğu ense bölgesinden ya da bedenin diğer bölgelerinden alınan kıl köklerinin, sorunlu bölgeye transfer edilmesi suretiyle uygulanıyor. Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde, saç transfer işlemi yenilikçi FUE yöntemiyle uygulanmaktadır. Bu yöntemle yara iyileşmesi daha hızlı sağlanır, saç büyümesi daha hızlıdır, hissizlik yaşanmaz ve yara iyileşmesinde büzülme ve seyrelme sorunları yaşanmaz. Bu yöntem aynı zamanda seyrek ya da hiç olmayan sakal ve bıyık bölgesine de uygulanabiliyor.

 

Saç transferi yaptırmak istiyorsanız dikkatli olun

Estetik konusunda değişen ve gelişen yenilikçi her tavrı yakından takip ettiklerini söyleyen Op.Dr.Bülent Cihantimur, her gün farklı mecralarda haberi ya da reklamları yapılan saç transferi uygulaması konusunda halkı uyarıyor: "Saç transferi, cerrahi beceri, teknik ve deneyime göre büyük ölçüde değişkenlik gösterir. Saç transferi doğru yapıldığında kuaförler dahi işlem yaptırdığınızı tespit edemez. Temel amaç, saç transferi yaptırdığınız bölgenin son derece doğal olarak gözükmesi ve size yaşamınız boyunca konforlu, takıntısız ve rahat bir kullanım sağlamasıdır. İşte bu noktada seçeceğiniz klinik ve uygulanacak saç transferi prosedürleri önem kazanır." diyerek neler yapılması gerektiğini anlatıyor: " Öncelikle saç transferi yapacak olan doktorun daha evvel yaptığı işlemleri, hastaların saç transferi yorumlarını ve işlem sonrasındaki memnuniyetlerini incelemenizi öneriyoruz. Saç transferini yaptıracağınız her kurum Estetik International Sağlık Gurubu gibi, sizinle deneyimlerini paylaşabilmeli ve saç transferi sonrası süreç hakkında sizi aydınlatabilmelidir."  Dr. Bülent Cihantimur'dan başarılı saç transferi için üç adım önerisi:

1.  En İyi Saç Transferi İşlemleri hakkında bilgi edinin

Doğru yapıldığı takdirde, saç transferi sayesinde tam ve doğal bir görünüm elde edersiniz. Doktorunuzun deneyimleri hakkında bilgi edinin.

2. Saç Transferi yaptıranlara ve nitelikli saç transferi doktorlarına danışın

Doktorunuz tarafından daha evvel yapılan saç ekimi videolarını izleyin ve tedavi ettiği hastalarla konuşun.

3. Araştırın, doğru kliniği ve doğru doktoru bulun

Saç transferi başarısı cerrahi beceri, yetenek ve deneyime göre değişkenlik gösterir. Doğru sonuçlar alabilmek için doktorunuzu ve saç ekiminin yapılacağı kliniği iyi araştırın.

 

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!