Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Saadet'ten gazilere ziyaret

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Sedat Özmen ve yönetim kurulu üyeleri, Gemlik Gaziler Derneği'ni ziyaret etti.

Saadet'ten gazilere ziyaret

Dernek Başkanı Kadri Tan Kıbrıs ve Kore gazileri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bilhassa son zamanlarda artan terör olayları ve dış politikanın konuşulduğu ziyarette, Saadet Gemlik İlçe Başkanı Özmen, "Yurdumuzun doğusunda meydana gelen üzücü olayların arkasındaki güçleri görüp ona göre tedbir alınmadan yapılacak işler havada kalır. Terörün arkasında Amerika ve İsrail'in olduğunu herkes biliyor, fakat Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Kamalak'tan başkası bunları dile dahi getirememekte, sadece ima etmektedir" dedi.
Bunu söylemenin teşhisi doğru koyup tedaviye geçmek demek olduğunu ifade eden Özmen, "İktidar ne yapıyor? Amerika ile istihbarat paylaşımı yapıp stratejik ortakla bu işi çözeceğini söylüyor. Amerika ve İsrail'den gelen istihbaratla ancak kaçakçılık yapan kendi insanın üzerine bomba atarsın. Karakol basanları görmeyen Heronlar ne hikmetse katırlarla kaçakçılıktan başka çıkar yol bırakılmayan masumları tespit ediyor" diye konuştu.
"Allah akıl fikir versin" diyen Özmen sözlerini şöyle sürdürdü:
"Böylesine basiretsiz ve dirayetsiz bir iktidar ve meclisteki muhalefet partileri çözüm adına hiçbir şey ortaya koyamazken, milli görüş olarak kuklalarla değil kuklacılara dikkat çekiyoruz. Çözüm için bölgede bir an önce İslam kardeşliğinin güçlendirilmesi için adımların atılması lazım.PKK boşuna sevilen imamları öldürüp, din eğitimi verilen yurt ve kursları bombalamıyor. Şimdiye kadar istediklerini elde edememe sebeplerini çok iyi biliyorlar. 28 Şubat'tan sonra özellikle doğuda din eğitimi baltalanmış ve gençlerin inanç değerlerinden uzaklaşması sağlanmıştır. Hala geç kalınmış değil. Diyarbakır'da 'Peygambere sevgi' mitinginde 500 bin kişi toplanırken, terörist başı için yapılan gösterilerde 20-30 bin kişi ancak bir araya getirilmektedir".

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!