SAADET PARTİSİ'NDEN CEZAYA PROTESTO

Bursa'da Saadet Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Ekrem Vatansever ve partililer, TFF'nin Bursaspor-Beşiktaş maçıyla ilgili kararına tepki gösterdi.

SAADET PARTİSİ'NDEN CEZAYA PROTESTO

Orhangazi Parkı'nda partililerle basın açıklaması yapan Vatansever, "Beşiktaş taraftarlarına futbolcularına hiçbir zarar gelmemiş olmasına ve de olayların stat dışında cereyan etmesine rağmen Bursaspor kulübünün Türkiye Futbol Federasyonu Kurulunca cezaya maruz bırakılması vicdanları yaralamıştır" dedi.

"Aslında verilen ceza; amacı sadece futbol oynamak olan oyunculara ve tek keyfi maç izlemek olan futbolseverlere verilmiştir" diye konuşan Vatansever, geçen ay Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Sporda Şiddetin Önlenmesine İlişkin yasanın, "görüldüğü gibi işe yaramadığını" öne sürdü.

Vatansever, sözlerine şöyle devam etti: "Mevcut eğitim sistemiyle gençlerimiz ahlaki ve manevi değerlerinden yoksun yetiştiği sürece, sadece spor alanında değil, rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma ve buna benzer olaylarla gündeme gelecektir. Okullarda vereceğimiz milli ve manevi eğitimle yetişecek olan evlatlarımızın polise taş atan değil, çiçek veren bir toplum meydana getireceğini iddia ediyoruz." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!