S5 metal mi olacak?

Söylentiler Samsung'un plastik devrini kapatacağına işaret ediyor. İlk metal cihaz ise Galaxy S5 olabilir

 S5 metal mi olacak?

 

Apple hayranlarına bunu bizden duyduğunuzu söylemeyin ama Samsung mobil pazarda Apple'ı mağlup etmeye çok yakın gibi. Hali hazırda dünyanın en büyük mobil cihaz üreticisi olan Samsung'un çok radikal değişikliklere kalkışacağı söyleniyor.

HTC One'ın karşısına Galaxy S4'ü çıkaran Samsung, plastik materyal kullandığı için HTC'ye büyük bir koz verdi. HTC One son derece şık ve asaletli bir telefon ve görünen o ki Samsung yöneticileri mühendislere "Bizim Galaxy S5′imiz metal mi olsa acaba?" şeklinde fısıldamaya başladı.

ETNews'ün kaynaklarına göre, Samsung Galaxy S5′te ana materyal olarak metal kullanmak ve plastik devrini tamamen geride bırakmak istiyor.

Eğer bu söylenti doğruysa, Galaxy S3 ve S4′te hissedilen o "ucuzluk" hissi tamamen ortadan kaldırılabilecek. Bu iki cihaz da gerçek anlamda muhteşemler; teknik özellikleri ve akıllı yazılımları ile kullanıcısının binbir türlü ihtiyacına son derece yeterli bir biçimde karşılık verebiliyorlar. Ancak metal telefonlar karşısında tasarım dezavantajına sahip oldukları su götürmez bir gerçek. Şayet Galaxy S5 metal olursa, Samsung Apple ve HTC'ye 'gerçek anlamda'  zor zamanlar yaşatabilir.

Önümüzdeki günlerde metal Galaxy S5 ile ilgili daha çok şey duymayı bekliyoruz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!