'S-300 Venezüella'ya yıllar önce sağlandı, bunda hiçbir sansasyon yok'

Moskova merkezli Dünya Silah Ticareti Analiz Merkezi Direktörü İgor Korotçenko, Venezüella ordusunun uzun yıllardır Rus yapımı S-300 hava savunma sistemi kullandığını belirterek, "Bundan hiçbir sansasyon yok" dedi.

'S-300 Venezüella'ya yıllar önce sağlandı, bunda hiçbir sansasyon yok'

Daha önce internette, Venezüella'daki S-300 sistemlerinin fotoğrafları yayınlanmıştı. Caracas'ın geçtiğimiz şubat ayında, bölgedeki gerilim bağlamında sistemlerin savaşa hazır olma durumunu en üst seviyeye getirmişti.

Korotçenko, "S-300VM sisteminin ihracata yönelik sürümü olan Antey-2500 hava savunma sistemi, geçtiğimiz yıllarda Venezüella'ya sağlanmıştı ve bu ülkenin yönetimi tarafından çeşitli askeri geçitlerde defalarca sergilenmişti. Bunda hiçbir sansasyon yok" ifadelerini kullandı.

S-300'ün, savaş uçakları ve stratejik füzeler dahil her türlü hava hedefini vurma yeteneğine sahip olduğunu kaydeden uzman, Antey-2500'ün Venezüella'nın tüm potansiyel düşmanlarına büyük engel oluşturacağını belirterek, "S-300, günümüzün en iyi uzun menzilli hava savunma sistemlerinden biri" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!