Rusya'nın Satan 2 testleri UFO ihbarlarını artırdı

Son dönemde Batı ile gerilen ilişkileri ile birlikte askeri harcamalarına da hız veren Rusya10 bin kilometre menzile sahip yeni nesil termonükleer füzesi "Satan 2"yi bir süredir test ediyor. Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atılan atom bombasından 2000 kez daha güçlü olan Satan 2'nin Sibirya'daki UFO ihbarlarındaki artışın nedeni olabileceği belirtiliyor.

Rusya'nın Satan 2 testleri UFO ihbarlarını artırdı

Rusya, bir süredir 10 bin kilometre menzile sahip yeni nesil termonükleer füzesi "Satan 2"yi test ediyor. Sibirya'da gerçekleştirilen testleri bölge halkının dikkatinden kaçmıyor. 

Geçtiğimiz aylarda Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada füzenin Plestek Cosmodrome bölgesinden fırlatıldığı ve 5.8 kilometre uzaktaki test bölgesindeki hedefi vurduğu bilgisine yer verilmişti.

Bu denemeden sonra Rusya'nın kuzeyinde bulunan Salekhard bölgesine gökyüzüne bakanlar ise bu ışık kümesini görmüş, bunun füze denemesinden kaynaklandığı Rus ve dünya medyasında geniş yer bulmuştu.

Rus basını Sibirya'da bir süredir artan UFO ihbarlarının arkasında devam eden testler olduğu iddiasını gündeme getirdi.

Zira 2009 yılında Rusya'nın yaptığı bir füze testi sonucunda, spiral bir ışık Norveç'ten bile görülmüştü. Rus basınına göre, yeni nesil füze bölge halkının UFO olarak adlandırdıkları cisimlerin arkasındaki neden olabilir.

Satan 2 ABD'nin 2'nci Dünya Savaşı'nın son günlerinde Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombasından 2000 kez daha güçlü. 

40 megaton ağırlığında savaş başlığı taşıma özelliği olan "Satan 2 Fransa büyüklüğünde bir kara parçasını haritadan silebilecek kapasiteye sahip. 

Stockholm International Peace Research Institute'ta yer alan rapora göre, Rusya, 2006'dan bu yana askeri harcamalarını neredeyse ikiye katladı. Artan bütçenin de etkisiyle Rusya yeni nesil silahlarının geliştirme çalışmalarına da hız verdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!