Rus uyruklu DEAŞ zanlısına 12 yıl hapis!

Adana'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda İncirlik Üssü ile Alevi dernekleri ve vatandaşlara yönelik eylem hazırlığında olduğu gerekçesiyle yakalanıp tutuklanan Rus uyruklu sanığa 12 yıl hapis cezası verildi.

Rus uyruklu DEAŞ zanlısına 12 yıl hapis!

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Renat Bakiev ve  avukatı katıldı.

Mahkemede hakkındaki iddialara yönelik tercüman aracılığıyla savunma  yapan Bakiev suçlamaları kabul etmediğini belirterek, ''Alevi derneği çevresinde  keşif yaptığım iddialarını kabul etmiyorum. Üzerime atılı tüm suçlamaları  reddediyorum. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.'' dedi.

Daha sonra Cumhuriyet savcısı sanık Bakiev'in cezalandırılması ve  hükmen tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde değerlendirmesini  sundu.

Mahkeme heyeti de sanık Renat Bakiev'i ''silahlı terör örgütüne üye  olma'' suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırarak mevcut halinin devamını  kararlaştırdı.

Adana'da geçen yıl ağustos ayında yakalanan, İncirlik Üssü ile Alevi  dernekleri ve vatandaşlara yönelik eylem yapmayı planladığı iddia edilen Rus  uyruklu DEAŞzanlısı Renat Bakiev hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma  suçundan" 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!