'Ruhsatların yenilenmesi için son tarih 31 Mart'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ilişkin ruhsatların yenilenmesi için son tarih 31 Mart 2017" dedi. 

'Ruhsatların yenilenmesi için son tarih 31 Mart'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)  Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına  ilişkin ruhsatların yenilenmesi çağrısında bulundu. 

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, tütün mamulleri ve alkollü  içeceklerin satışına ilişkin bayilerin alması gereken ruhsatların yenilenmesi  için 2017 bedellerin açıklandığını anımsattı.

Esnafa son günü beklemeden ruhsatlarını yenileme uyarısı yapan  Palandöken, şunları kaydetti:

"Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ilişkin ruhsatların  yenilenmesi için son tarih 31 Mart 2017'dir. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme  Kurumu (TAPDK) sunum uygunluk belgesi sahibi satıcılar süre uzatım işlemleri  esnasında mevcut satış belgesinin asıl suretini ve işlem bedelini ödediklerine  dair dekontu yetkili Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ibraz etmek ve süre  uzatım işlemini satış belgelerinin üzerinde gösterilmesini sağlamak  zorundadırlar.

Halkımızın güven içinde alışveriş yapabilmesinin belgesi olan TAPDK  Satış Belgesi sahibi yaklaşık 165 bin perakende satış noktasının ruhsatlarını en  kısa sürede yenilenmesi gerekli. Yoksa faaliyetine devam etmesine rağmen süre  uzatım işlemi yapmaması nedeniyle satış belgesi iptal duruma düşecek olan  satıcıların (alkollü içki satıcıları için uygulanan mesafe şartı dahil) güncel  mevzuat hükümlerine uygun olarak yeniden satış belgesi başvurusunda bulunması  gerekecektir. Bu durum, hem sizleri hem de vatandaşı mağdur edecektir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!