Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

RTÜK'ten Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İletişim Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın desteklediği, Erciyes Üniversitesi ve SETA Vakfı'nın düzenleyeceği Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu için RTÜK akademik bildiri çağrısında bulundu.

RTÜK'ten Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısı

RTÜK'ten resmi sosyal medya hesabından Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısı geldi.

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

2021 yılı Şubat ayı sonunda yapılması planlanan Uluslararası Medya ve İslamofobi sempozyumu hazırlıkları için, Yürütme Kurulu RTÜK Başkanı Ebubekir ŞAHİN Başkanlığında toplandı.

Video konferans yöntemi ile gerçekleşen toplantıya İletişim Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT, Erciyes Üniversitesi ve SETA adına yürütme kurulunda yer alan temsilciler katıldı.

RTÜK koordinasyonunda ve paydaş kurumlar işbirliği ile yürütülen sempozyumun hazırlık süreci çalışmalarının ele alındığı toplantıda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile kurulması planlanan ve İslamofobi ile mücadeleye yönelik medya ve iletişim merkezinin kuruluş sürecine söz konusu sempozyumun sunabileceği potansiyel katkı alanları ile konuyla ilgili olası işbirlikleri değerlendirildi.

Toplantı, Türkiye'de İslamofobi ve Medya ilişkisine odaklanan geniş kapsamlı ilk bilimsel organizasyon olma özelliğini taşıyan Sempozyumun başta akış planı olmak üzere konusal ve içeriksel tasarımına ilişkin ayrıntıların ele alınmasıyla sona erdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!