Rize'den Trabzon'a yüzen danayı Haluk Levent satın aldı

Kurban Bayramı'nın birinci günü Rize'de sahibinin elinden kaçarak denize düşen ve bayramın son gününde Trabzon'un Sürmene ilçesinde ortaya çıkan danayı sanatçı Haluk Levent satın aldı.

Rize'den Trabzon'a yüzen danayı Haluk Levent satın aldı

Erzurumlu besici Metin Yalçın, yaptığı açıklamada, bayramın ilk  gününde satışını yapmasının ardından dananın ellerinden kaçıp duvardan atlayarak  denize düştüğünü anımsattı.

Sahil güvenlik birimleri, emniyet ve vatandaşlarca günlerce kurbanlık  danayı aradıklarını anlatan Yalçın, bulunmasına rağmen dananın yine kaçmayı  başararak denizde ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

Aramaların sonuç vermemesi üzerine memleketi Erzurum'a döndüğünü ifade  eden Yalçın, "Bayramın son günü Trabzon'un Sürmene ilçesinde dananın bulunduğu  haberini aldık. Sahil güvenlik ve arkadaşlarımın desteğiyle danayı Trabzon'daki  bir çiftliğe aldırmayı başardık." dedi.

Yalçın, hayvanın görüntüsünün sosyal medyada yayılması üzerine ilginin  de arttığını belirterek, çok sayıda kişinin danayı satın almak için telefonla  kendisine ulaştığını kaydetti.

Sanatçı Haluk Levent'in de danayı satın almak için aradığını aktaran  Yalçın, şunları ifade etti:

"Dananın denizde 4 gün geçirmesine çok şaşırdım. Hayretler içinde  kaldım. Kurban Bayramı'nda 10 bin liraya sattığım danayı almak için beni  aradılar. Ancak kurbanlık dana kaçtığı için satın alan kişi başka bir hayvan  almak zorunda kaldı.10 bin liraya sattığım kurbanın hemen hemen 3 katı fiyat  vermeye başladılar. Hatta birkaç ünlü sanatçı da aradı. Hayranı olduğum Haluk  Levent aradı daha önce muhabbettim yoktu ve onu duyunca dedim 'dana senindir'.  Fiyat olayına girmedim o bir rakam söyledi ve danayı verdik. O da bakımını ya  bize yaptıracak ya da başka bir yerde bakacak."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!