RİSALE-İ NUR OKUYAN DEVLETE İHANET ETMEZ

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Risale-i Nur okuyan bir kişinin asla devletine ihanet edemeyeceğini söyledi.

RİSALE-İ NUR OKUYAN DEVLETE İHANET ETMEZ

Bediüzzaman Said Nursi Haftası programı Atatürk Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde devam ediyor. Program kapsamında düzenlenen seminerde Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi'yi anlattı. Akgündüz, Bediüzzaman Said Nursi'nin misyonu, vizyonu, Avrupa'daki Hristiyan ve Müslümanlığa bakışı ve insanlık tarihi için yaptığı çalışmalara değindi.

Akgündüz, vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Merinos Atatürk Kongre Merkezi'ndeki seminerde okullarda ve sokakta insanların Bediüzzaman Said Nursi hakkında yanlış bilgiler edindiğini dile getirdi. Genç neslin yeterince anlamadığı Bediüzzaman Said Nursi'nin ileri görüşleri ile insanlık ve İslam âlemi adına çok önemli bilgiler aktardığını söyleyen Akgündüz, "Bediüzzaman Said Nursi 28 yıl zindanlarda kalmış, sürgünden sürgüne gönderilmiş, bir çok zorluk ile mücadele etmiş, ancak hiçbir zaman düşüncelerinden Allah inancından vazgeçmemiştir." dedi.

Bediüzzaman Said Nursi'nin bir Kuran-ı Kerim tercümanı olduğunu belirten Akgündüz, "Said Nursi Kuran'ı anlamamızı sağlamıştır. Söyledikleri ve yaptıkları ile her zaman bir önder olmuştur. Bin yıldır Müslümanların çekmiş olduğu zorlukları ve İslam dünyasında yaşanan sorunları anlatarak insanların anlamasını sağlamıştır." diye konuştu.

Programın sonunda Risale-i Nurlar'ın Arapça'ya çevirerek Alem-i İslam'da Bediüzzaman Said Nursi'nin ve Risale-i Nurların tanınması ve anlaşılmasını sağlayan, Kerkük doğumlu İhsan Kasım Salihi'ye Onur ödülü verildi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!