Ribery ödülü dert etmiyor!

Bayern Münih'in Fransız yıldızı Franck Ribery, altın top ödülüne aday gösterilmemesini değerlendirdi. Bundesliga'da ilk yarının en iyi oyuncusu seçilen Ribery, "Dünyada benim kalitemde çok fazla oyuncu olmadığını biliyorum. Önemli olan da bu" ifadesini kullandı.

Ribery ödülü dert etmiyor!

Franck Ribery bu sezon, kendisini dünyanın en tehlikeli oyuncularından biri haline getiren eski formuna yeniden kavuştu. Ancak Bundesliga'da ilk yarının en iyi oyuncusu seçilen Ribery'nin adı, altın top ödüllerinde anılmadı. "Kicker" dergisine bu durumu değerlendiren Ribery, "Geçmişte olsa bu durum beni rahatsız edebilirdi. Ancak artık ödülleri önemsemiyorum. Dünyada benim kalitemde çok fazla oyuncu olmadığını biliyorum. Önemli olan da bu" ifadesini kullandı. Rakip oyuncuların görüşlerinin, ödüllerden çok daha önemli olduğunu dile getiren Ribery, "Sürekli, teknik direktörlerinin, beni oyundan düşürmek için özel önlemler aldığını söylüyorlar. Rakiplerimin bana bu kadar saygı duyması, her türlü ödülden daha değerli" dedi.

Ribery her ne kadar ödülleri önemsemediğini söylese de, "Fransa'da yılın oyuncusu Karim Benzema seçildi. Ancak 2012'ye dönüp baktığımda, bu ödülü almak için başka ne yapmam gerektiğini bilemiyorum" sözleriyle, hala aklının bir köşesinde ödül kazanmak olduğunu da gözler önüne serdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!