Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Reyhanlı'da ölen 51 kişinin yakınlarına şehit aylığı

Reyhanlı'da hayatını kaybeden 51 vatandaşın ailelerine şehit aylığı bağlanacağını belirten Erdoğan, iki patlamada zarar gören 700 esnafa da kredi sözü verdi. Başbakan, saldırıda can veren çocukların adının da 4 okulda yaşatılması için talimat verdi.

Reyhanlı'da ölen 51 kişinin yakınlarına şehit aylığı

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı ziyaretinde kaymakamlıkta bir araya geldiği  sivil toplum kuruluşları temsilcilerine iki patlamada hayatını kaybeden 51 kişinin ailesine şehit aylığı bağlanacağını söylediği öğrenildi. STK'ların patlamadan zarar gören yaklaşık 700 esnafın zararların giderilmesi talebine de sıcak yaklaşan Erdoğan, zarar görenlere yönelik kredi sözü verdi. Başbakan, provokasyonlar konusunda, Suriye'deki savaş bitene kadar "Suriyeliler misafirimizdir" diyerek sığınmacılara hoşgörülü yaklaşılmasını istedi. Erdoğan, özellikle CHP ile bazı marjinal parti ve grupların "provokasyonlarına gelmeyin" dedi. Başbakan, saldırganların ve saldırıda kullanılan patlayıcıların menşei konusunda ise Suriye Türkiye'de uzantılarının olduğu bilgisini verdi. Reyhanlılar toplantıda Arap, Kürt, Türk ile Sünni ve Aleviler olarak Başbakan'ın arkasında olduklarını ve Suriyelilere yönelik yapılan tahriklere gelmeyecekleri konusunda birlik içinde oldukları mesajını verdi.

Şehit çocukların adı okullara

Öte yandan patlamada hayatlarını kaybeden okul çağındaki çocukların aileleri Başbakan Erdoğan'dan çocuklarının isimlerinin okullara verilmesini istedi. Başbakan da Reyhanlı'da inşa edilecek 4 okula bu çocukların isimlerinin verilmesi talimatı verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!