Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

RESTİ ÇEKTİ: "SİNİRLENDİRMEYİN, YIKARIM"

Tekrar kameraların karşısına geçen Kaddafi'ye göre olayların sorumlusu Bin Ladin ve El Kaide..

RESTİ ÇEKTİ: ''SİNİRLENDİRMEYİN, YIKARIM''

İlk konuşmasının ardından 2 gün sonra tekrar Devlet Televizyonu'ndan halka seslenen Kaddafi konuşmasının geri kalanını telefon bağlantısıyla gerçekleştirdi. Kaddafi'nin konuşma yaptığı kasabada çıkan çatışmalarda 10 kişi hayatını kaybederken Kaddafi saldırılardan El Kaide'yi sorumlu tuttu.

İşte ikinci kez halka seslenen Kaddafi'nin açıklamalarının satır başları:

Kaddafi: Saldırılardan El Kaide sorumludur

İç karışıklıklardan Bin Ladin sorumlu. Göstericiler alkol ve uyuşturucu alıyor.. Bütün bu gösteriler El Kaide'nin eylemleri. Bu insanlar ABD tarafından da aranan insanlar. Tekrar sesleniyorum çocuklarınızı evlerine geri götürün. Sürekli olarak karakollara saldırı gerçekleştiriyorlar. Eğer erkekler sokağa çıkmaya korkuyorsa kadınlar sokaşğa çıksın. Müslüman Kardeşler'in Libya'daki olaylarla ilgisi yok.

AFGANİSTAN'I IRAK'I YERLE BİR ETTİLER
Gençleri yanlış yollara sevk ediyorlar. Bu kampanyaların amacı sizin çocuklarınıza zarar vermek. Benden çok daha uzun süredir iktidarda kalmış insanlar var. Mesela İngiltere kraliçesi. Ben yetkilerimiz 77 yılından beri devrettim. Taliban yüzünden Afganistan'ı yerle bir ettiler. Irak'ı yerle bir ettiler. Bütün bu topraklarda El Kaide'nin peşindeler. Bu insanlar sizin çocuklarınızı kandırıyorlar. Ülkeniz tamamen yerle bir olmuş hiç umurlarında değil.

ONLARIN AMACI LİBYA'YI YOK ETMEK
Bir kez daha söylüyorum 1977 yılından beri yetkilerimi devrettim. Ülkede savaş mı var barış mı var benim hiç alakam yok. Şimdi bankalar kapanmış durumda. Protestocuların amacı Libya'yı yok etmektir. Eğer siz böyle bir Libya istiyorsanız bu sizin tercihiniz. Bir kez daha sesleniyorum sokağa çıkın çocuklarınızı sokaklardan toplayın.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!