Resital büyüledi

Özel Neriman Bale Kursu'nun geleneksel yılsonu resitali yine büyüledi. Çok sayıda davetlinin ayakta alkışladığı gösteri büyük beğeni topladı.

Resital büyüledi

Bale sanatında Bursa'da markalaşan Özel Neriman Bale Kursu'nun 2011-2012 öğretim yılı, geleneksel yılsonu resitali çok sayıda izleyicinin katılımıyla Atatürk Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Bu yıl 28. düzenlenen ve 4 ile 20 yaş arası öğrencilerin katıldığı bale resitalinde Giselle, Parmak Ucunda İlk Dans, Esmeralda gibi klasik bale eserlerinin yanı sıra Modern Bale ve Flamenko'dan da örnekler sunuldu. Özel Neriman Bale Kursu öğrencileri, Atatürk'ün "Yurtta Barış, Dünyada Barış" ilkesinden hareketle "Din, dil, ırk  ayrımı olmadan, tüm insanlığın barış içinde yaşama" dileklerini  "Barış için El Ele" adlı dansında somutlaştırarak izleyiciyle paylaştılar.
Resital sonunda, İlköğretim ve Lise Bale eğitimlerini tamamlayan Özel Neriman Bale Kursu öğrencileri için düzenlenen diploma töreni alkışlarla sona erdi. Bursa'da bale sanatının tanınmasını, benimsenmesini ve sevilmesini sağlayan Özel Neriman Bale Kursu, 1984 yılından buyana eğitim veriyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!