RedHack, rektörleri vurdu

ÖĞRENCİ Kolektifleri isimli topluluk RedHack'in YÖK'ün internet sitesini hackleyerek, bazı üniversitelerin ihale ve malzeme alımı ile ilgili iddiaları sosyal paylaşım sitelerinde yayınladığını dile getirerek yaptığı basın açıklamasında, rektörleri istifaya çağırdı.

RedHack, rektörleri vurdu

Galatasaray Meydanı'nda saat 15.00'de toplanan 30 kişilik topluluk, "ODTÜ'yü kınayan rektörler soyguncu çıktı. Tayyip'in sesi rektörler istifa" yazılı pankart açtı. Öğrenciler, 'Soyguncu rektörler istifa etsin' diye slogan attı. Topluluk adına Özgür Kütahya'nın okuduğu basın açıklamasında, "Hacker grubu RedHack'in YÖK'ün elektronik paylaşım sitesi 'ebs.yok.gov.tr'ye 08.01.2013 tarihinde girerek, 'Üniversite A.Ş.'ye, YÖK'e ve Yasasına geçit yok' sloganıyla ele geçirdiği aralarında gizli ibaresi de bulunan belgeleri internette paylaştı.
RedHack tarafından pek çok rektörün yolsuzlukları twitter üzerinden kamuoyuna sunuldu. Hacker grubunun elde ettiği belgelerde, Fırat Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kastamonu Üniversitesi ile ilgili iddialara yer verildi.

Üniversiteye dair yapacakları her şeyde AKP'nin, Tayyip'in ve rektörlerinin ensesinde olacağız. Bu rektörler bizim rektörlerimiz değildir. Bu kişiler hala bilim insanı sıfatını taşımak istiyorlarsa, yapacakları en onurlu şey, derhal istifa etmeleridir" denildi. Topluluk açıklama sonrası olaysız dağıldı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!