Real Sociedad'ın eski başkanı Badiola'dan doping iddiası

Eski Real Sociedad Başkanı Inaki Badiola takımın kendisinden önceki dönemde yasaklı madde kullandığını öne sürdü.

 Real Sociedad'ın eski başkanı Badiola'dan doping iddiası

 Eski Real Sociedad Başkanı Inaki Badiola, AS gazetesine verdiği röportajda kulübün 2002-2008 yılları arasında yasaklı madde kullandığını söyledi. 2003 yılında La Liga'yı sürpriz bir şekilde ikinci sırada tamamlayan Sociedad, futbol dünyasında ilgi odağı haline gelmiş ancak futbolcuların hiçbiri doping testinde pozitif çıkmamıştı.

İspanya'daki doping soruşturması kapsamında mahkemeye ifade veren doktor Eufemiano Fuentes, birçok sporcu ile çalıştığını ve bunların arasında futbolcuların da bulunduğunu söylemişti.

4 Ocak 2008 - 20 Aralık 2008 tarihleri arasında San Sebastian kulübünün başkanlığını üstlenen Badiola iki kendisinden önceki dönemde iki doktorun yıllarca takıma doping sağladığını açıkladı. Eduardo Escobar ve Antxon Gorrotxategi isimli doktorların sağladığı yasaklı maddelerin kara para ile temin edildiğini belirten eski başkan, büyük bir de kanıt gösteriyor. Gorrotxategi'nin kendisinden doping için para istediği bir elektronik posta.

Öte yandan mahkemede ifade veren Fuentes'in belgelerinde RSOC kısaltması da göze çarpıyor. Bu, Real Sociedad'ın kısaltması. Badiola bunun da eski kulübünün zamanında yasaklı madde ile iç içe olduğunun bir göstergesi olduğunu düşünüyor ve bu kısaltma Fuentes'in bu iki doktorla iş birliği içinde olduğunu doğruluyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!