Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ramazan öncesi denetlenmeyen işyeri kalmadı

Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan ayı öncesi gıda satış ve üretim noktalarında hijyen denetimi yaptı.

Ramazan öncesi denetlenmeyen işyeri kalmadı

Halk sağlığına yönelik iş yerlamazan'a sayılı günler kala Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile gıda ürerini mercek altına alan Osmangazi Belediyesi, 2011'in ilk 6 ayında 2626 iş yerini denetledi. 11 ayın sultanı Retimi yapan işletmeleri denetledi. Dondurma, kestane şekeri, ekmek ve pide satış ile üretim noktalarında incelemelerde bulunan Başkan Dündar, esnafla sohbet ederek, iş yerleri hakkında bilgi aldı.
Gıda ile temasta bulunan üreticilerin sağlık kontrol kartları, işyerinin teknik ve hijyenik şartlarını da kontrol eden Dündar, insan sağlığını hiçe sayanlara göz açtırmayacaklarını söyledi. 2010'da 5 bin 266 sıhhi ve gayri sıhhi iş yerinde toplam 7998 denetim yapıldığını belirten Dündar, 2011 yılında da aynı hassasiyet ve özenle denetimlerini sürdürdüklerini kaydetti.
Yılda bir kez yapılan rutin denetlemeler dışında da incelemelerde bulunduklarını söyleyen Dündar, "İş yerlerinin fiziki koşulları, hijyen ve sağlık koşullarına uygunluğunu denetliyoruz. Esnafımızın her zaman yanındayız ancak onlarda da vatandaşın sağlığını tehlikeye atmayacak bir anlayış bekliyoruz." dedi.
Özellikle Ramazan ayı öncesi tüketiminin çok olduğu fırın, tatlı ve dondurma üreticilerini ziyaret ederek esnafı hijyen konusunda uyaran Dündar, "Belediye olarak bir yandan Ramazan için özel programlar hazırlıyor, diğer yandan da vatandaşımızın sofrasına gelecek gıdanın denetimini yapıyoruz. Hedefimiz halk sağlığını güvence altına almak." diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!