Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ramazan'da Kuran-ı Kerim satışlarında artış

Çorum'un Sungurlu ilçesinde Ramazan ayı dolayısıyla Kuran-ı Kerim ve dini kitap satışlarında artış yaşandığı belirtildi.

Ramazan'da Kuran-ı Kerim satışlarında artış


Mekke Pazarı sahibi Oğuz Şen, ilçede Ramazan ayı dolayısıyla Kuran-ı Kerim ve dini kitap satışlarında artış yaşandığını söyledi.
Kur'an-ı Kerim fiyatlarında yüzde 50'ye varan indirime gittiklerini belirten Şen, "Ramazan ayı dolayısıyla Kur'an-ı Kerim ve dini kitaplarının satışında önemli oranda bir artış var. Ramazan ayı insanların manevi duyguların biraz daha artmasına neden oluyor. Gerçek anlamda Ramazan ayının getirdiği manevi havayı bizde ciddi oranda yaşıyoruz. Genelde müşterilerimiz bu ayda Kuran-ı Kerim ve dini kitaplara ilgi gösteriyor. Özellikle Almanya'daki gurbetçilerimiz tatil için geliyorlar ramazan ayı dolayısıyla dini kitaplar alarak çocuklarının okuması ve dinlerini daha iyi bir şekilde öğrenmelerini istiyorlar ve onları Kur'an Kurslarına yolluyorlar. Bizde vatandaşlarımızın bütçesini de düşünerek Kur'an-ı Kerim fiyatlarında yüzde 50'ye varan indirimlere gittik. Orta boy Kur'an 10 ile 25 TL arasında değişen fiyatlarla, camii Kebir boy Kur'an Kerim'i ise 90 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!