Rahat hırsız

Sultangazi ve Bayrampaşa'da kuyumcuların korkulu rüyası haline gelen ve yakalandıktan sonra cezaevine konulan kuyumcu hırsızının Bağcılar'da aynı yöntemle bir kuyumcudan altın çalarken görüntülendiği ortaya çıktı.

Rahat hırsız

Geçtiğimiz hafta Sultangazi ve Bayrampaşa'da üç ayrı kuyumcuya müşteri kılığında girip eşine altın bilezik almak bahanesiyle bilezikleri çalan Abdurrahim İnce, girdiği son işyerinde kuyumcular tarafından kovalamaca sonucu yakalanmıştı. Polise teslim edildikten sonra adliyeye sevk edilen ve ardından tutuklanan İnce cezaevine nakledilmişti.

Zanlının karıştığı bir başka olay Bağcılar Demirkapı Mahallesindeki bir kuyumcuda gerçekleştiği ortaya çıktı. Hırsızın son kurbanlarından kuyumcu Osman Yılmaz, ana haber bültenini izlerken kuyumculara dadanan zanlının bir süre önce işyerine giren kişi olduğunu fark etti.

İŞYERİNE GİREN HIRSIZI HABER BÜLTENİNDE TEŞHİS ETTİ

İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği 'Kuyumculara Dadadan Hırsız Yakalandı' haberinin görüntülerini televizyonlarda izleyen Osman Yıldız, şüphelinin bir süre önce kendi işyerine giren şahıs olduğunu fark etti. Bunun üzerine polisi arayan Yıldız, işyerinden 25 bin TL değerindeki 4 kelepçe bileziği çalan hırsızın Bayrampaşa'da meslektaşları tarafından yakalandığını ve tutuklandığını belirterek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Bunun üzerine görüntüleri inceleyen polis, Sultangazi ve Bayrampaşa'da 3 ayrı hırsızlık olayına karışan şüphelinin sabıka kaydına bir yenisini daha ekledi. Yaşanan bir hırsızlık olayı daha aydınlanırken kuyumcular yaşanan hırsızlık olaylarındaki artışa dikkat çekerek yetkililerin alınan önlemleri daha da sıklaştırılmasını istedi.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Yaşanan hırsızlık işyerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde, işyerine giriş yapan şüphelinin önce bilezikleri incelediği ve ardından bilezikleri çalarak koşar adım işyerinden kaçtığı görülüyor. Biranda şoka giren işyeri sahibi Yılmaz ise kaçan şüphelinin peşinden kovaladığı görülüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!