Putin ile Abbas, Kremlin'de bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile Kremlin'de bir araya geldi. Putin, Abbas'a Ortadoğu'da durumun zorlu olduğunu ifade etti. Abbas ise İsrail'in Filistin'deki yerleşim planlarıının endişe verici olduğunu ve ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ilişkileri zorlaştırdığını belirtti.

Putin ile Abbas, Kremlin'de bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile bir araya geldi.

Görüşmede ikili ilişkiler ve Ortadoğu'daki durum ele alındı.

Putin "Bölgedeki durumun zor olduğunu biliyorum, Dünya Kupası için Moskova'ya geldiğiniz için teşekkür ederim. Sizle ikili ilişkileri, Filistin ve çevresinde olanları ve bölgesel sorunları konuşma imkânı bulduğum için mutluluk duyuyorum. Size komşularınızla ve diğer ülkelerin liderleriyle yaptığımız temaslar hakkında bilgi vermekten memnuniyet duyacağım" dedi.

ABBAS: İSRAİL'İN YERLEŞİM PLANI BİZİM İÇİN TEHLİKELİ

Ortadoğu'nun zor bir dönemden geçtiğini belirten Abbas, İsrail'in yerleşim politikasının endişe verici olduğunu ifade etti.

Abbas "Bu Filistin için gerçekten de çok zor bir sorun, bizim için çok tehlikeli. Bundan rahatsızlık duyuyor ve ABD'nin en hassas sorunlarda kendi kararlarını empoze etmeye çalışmasına karşı koymaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

'ABD'NİN BÜYÜKELÇİLİĞİNİ TAŞIMASI İLİŞKİLERİ KÖTÜ DURUMA SOKTU'

ABD ile Filistin arasındaki ilişkilerin kötü bir dönemden geçtiğini belirten Abbas, Washington'ın büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşımasının bu durumda etkili olduğunu ekledi.

Abbas, Putin'i Dünya Kupası organizasyonu için de kutlayarak, şampiyonanın bir örnek niteliğinde olduğunu da kaydetti. Abbas, Rusya ile olan düzenli temaslardan ve görüşmelerde aldıkları tavsiyelerden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Abbas, pazar günü Fransa ile Hırvatistan arasında yapılacak Dünya Kupası final maçını da izlemeyi planlıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!