Putin: Elimizde uygunsuz bir bilgi yok

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de dün görüştüğü ABD Başkanı Donald Trump ve ailesi ile ilgili ellerinde şantaj yapmaya yarayacak uygunsuz bir belgenin olduğu iddiaları sorulan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bunları reddetti. Putin, Moskova'nın ABD seçimlerine müdahale ettiğinin düşünülmesini 'tamamen saçmalık' olarak nitelendirdi.

Putin: Elimizde uygunsuz bir bilgi yok

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Helsinki'de Trump'la yaptığı ilk bire bir görüşmenin ardından Fox News'ten Chris Wallace'a röportaj verdi.

Rusya'nın 2016 ABD seçimlerine müdahale ettiği iddiaları sorulan Putin "Rusya topraklarından birilerinin ABD'deki seçimleri ve milyonlarca ABD'linin tercihini etkilediğine gerçekten inanıyor musunuz? Bu tamamen saçmalık" dedi.

Putin "Rusya bir devlet olarak bırakın seçimlere müdahale etmeyi, ABD'nin iç işlerine de asla müdahale etmedi" ifadelerini kullandı. 

Putin'e bir süredir ortada dolanan ve Kremlin'in Trump'ın özel hayatına dair şantaj için kullanılabilecek belge ve görüntüler olduğu iddiaları da soruldu. Trump'ın görüşmede bu belgeler nedeniyle eleştirilerden kaçındığı iddiasına değinilen röportajda Rus lider, şunları söyledi: "İlişkilerimizi geliştirmenin bir yolunu bulmak için bir araya geldik. Trump ve ailesi hakkında hiçbir uygunsuz bilgimiz yok. Bunu söylerken Başkan Trump'ı aşağılamak istemiyorum, belki kulağa kaba gelebilir. Ancak başkanlığa adaylığını koymadan önce onunla ilgilenmiyorduk. Sadece zengin biriydi, ABD'de birçok zengin insan var. İnşaat işindeydi, güzellik yarışmaları organize ediyordu. Ama hayır, kimse onun başkanlığa adaylığını koyacağını düşünmezdi" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!