Putin'den Güney Kore lideri Moon'a: Çabalarımız sürecek

Güney Kore lideri Moon Jae-in ile bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'nın Kore Yarımadası'ndaki sorunların çözümü için çabalamaya devam edeceğini söyledi. Moon, 1999 yılından beri Rusya'ya giden ilk Güney Kore lideri oldu.

Putin'den Güney Kore lideri Moon'a: Çabalarımız sürecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, göreve geldiği Mayıs 2017'den beri Rusya'ya ilk kez gelen Güney Kore lideri Moon Jae-in ile Moskova'da bir araya geldi. Putin, Moon'a Rusya'nın Kore Yarımadası'ndaki sorunların çözümü için kendi payına düşeni yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Putin ayrıca Kuzey Kore'nin nükleer programı ve uluslararası diğer sorunların çözümünde Moskova ve Seul'ün tutumlarının benzeştiğini belirtti.

MOON: BENZER GÖRÜŞLERE SAHİBİZ

Moon da, Putin'le birçok konuda benzer görüşlere sahip olduğunu kaydetti ve görüşmede ikili ilişkilerin daha da ileriye götürülmesi, Uzak Doğu, Avrasya'nın geliştirilmesi ve Kore ile Rusya halklarının refah düzeyinin arttırılması konularını ele aldıklarını kaydetti.

Moon, 3 günlük ziyaret için Rusya'ya geldi. Moon ayrıca 1999 yılından beri Rusya'ya giden ilk Güney Kore lideri oldu. Moon'un Rusya'nın ağırladığı FIFA 2018 Dünya Kupası kapsamında ülkesini Meksika ile yapacağı maçta desteklemek için ile Rostov-na-Donu kentine gitmesi de bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!