Putin'den Dünya Kupası açıklaması!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018 FIFA Dünya Kupası Kura çekimi öncesinde açıklamalar yaptı. Putin, dev organizasyon için futbolseverlere mesaj gönderdi ve Dünya Kupası'nı izlemek üzere Rusya'ya davet etti.

Putin'den Dünya Kupası açıklaması!

"Büyük bir mutluluk"

Hepiniz buraya hoş geldiniz. Grup aşamaları, elemeler çok yoğun geçti. Bugün de dünyamızın en iyi 32 takımı kura çekimini bekliyor. Hangi şehirlerde maçlarını oynayacakları belli olacak. Burada futbol mümkün olan en üst seviyede oynanacak. Burada atılacak golleri de dünyaya gösteriyor olmak büyük bir mutluluk olacak.

"Misafirperverliğimizi göstereceğiz"

Unutulmaz izlenimlerle insanlar buradan ayrılacak. Herkes takımını destekleyecek. Buraya gelecek olan insanlar Rus kültürünü de tanıma fırsatı bulacaklar. Birçok farklı şehirde maçlar oynanacak. Ülkemizin çeşitli yerlerini ziyaret etme fırsatları olacak. Bizler de misafirperverliğimizi göstereceğiz.

Organizasyon, dünyaki bütün gençlere örnek olacak"

Buraya gelen bütün takımlar ve taraftarlar bizlerin konuğu olacaklar. Rusya'ya gelenler bunu bilir. Bugüne kadar birçok nesil boyunca futbolcular futbolcu dünyaya sevdirdi. Onlar sayesinde futbol bu kadar popüler. Zaten tüm dünyada milyonlarca insan buradaki maçları takip ediyor olacak. Bu güzel festival, dünyadaki bütün gençlere örnek olacak. Bizim amacımız bu. Futbol ailesini daha yakın hale getirmek ve fair-play ruhunu insanlara aşılayabilmek.

"Futbol taraftarlarını Rusya'ya davet ediyorum"

Dünya Kupası'nı kazanmak için burada mücadele edecek takımları burada göreceğiz. Ben bütün takımlara başarılar diliyorum. Bütün ülkelerin futbol taraftarlarını Dünya Kupası'nı seyretmek üzere Rusya'ya davet ediyorum.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!