Profesör Yeşilada Bursalı eczacılarla buluştu

Yeditepe Üniversitesi  Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada,  Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Altıparmak'taki Cadde Park Eczanesi'nin 'fitoterapi köşesi' açılışının konuğu olarak Bursa'ya geldi.

Profesör Yeşilada Bursalı eczacılarla buluştu

Türkiye'de fitoterapi-bitki biliminin ilahı olarak bilinen Erdem Yeşilada, fitoterpi ürünlerinin son yıllarda popüler olmaya başladığını belirterek, "Fitoterapi alanında bilgi sahibi olan eczacılarımızın ehil ellerindebu ürünlerinolması vehastaların yönlendirilmesi çok önemli" dedi. Sosyal medyadaki bilgi kirliği veya geleneksel aktarlardan alınan doğal bitkilerin bilinçsizce kullanımının sakıncalarından sözeden Prof. Dr. Yeşilada, "Bu alanın günümüzde artık bilimsel alana taşınması lazım. Açıkta satılan ve belli bir standart taşımayan doğal ürünler maalesef insanlara şifa vermek yerine tehlike de saçabilir. Bu nedenle eczacılarımızı fitoterapi alanının birer neferi olarak görüyoruz" diye konuştu.

Bursa Eczacı Odası Başkanı Okan Şahin, eczacılık mesleğinin fitoterapi eğitimi almış tek meslek grubu olduğunun altını çizerken, bu alanın daha fazla sahiplenilmesini desteklediklerini kaydetti.

Eczacı Emine Aksop'un sahibi olduğu Cadde Park Eczanesi Fitoterapi Köşesi açılışına, ayrıca, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Başkanı Armağan Ener ve Bilimsel Fitoterpi Kuruluşu Alchemlife Avrupa ve Türkiye Satış Direktörü Cihan Gökyokuş ile doktor, eczacı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış seramonisini takiben, İyileştiren Bitkiler ve Apeterapi isimli kitapların da yazarı olan Prof. Dr. Erdem Yeşilada, hasta ve hasta yakınlarının sorularını cevapladı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!