Prens Harry ve Meghan Markle evlendi! Ünlüler yılın düğününe akın etti...

Dünya bugün bu düğüne tanıklık etti. Rol aldığı Suits dizisiyle ün kazanan Meghan Markle, Prens Harry ile evlendi. İngiliz kraliyet ailesinin gözde bekarlarından Prens Harry ile eski oyuncu Meghan Markle'ın düğününe sayılı dakikalar kala ünlü konuklar da nikahın kıyılacağı St George Şapeli'ne akın etti.

 Prens Harry ve Meghan Markle evlendi! Ünlüler yılın düğününe akın etti...

Prens Harry ile nişanlandığının ilan edildiği günden bu yana nasıl bir gelinlik giyeceği merak edilen Meghan Markle, annesi Doria Ragland ile yan yana bindiği otomobilde ilk kez gelinliğiyle görüntülendi. Uzun saçlarını toplayan Meghan Markle'ın duvağındaki pırıltılı taç dikkat çekti.

Prens Harry ise düğünün yapıldığı yere ağabeyi Prens William'la birlikte halkı selamlayarak geldi. Prens Harry ve Prens William, gelinin kiliseye gelişini bekledi.

St George Şapeli'nde Meghan Markle ve Prens Harry karşılıklı olarak evlilik yeminlerini ettiler ve ardından ikisi de "Evlenmeyi kabul ediyor musunuz?" sorusunu "Ediyorum" diyerek yanıtladı.

Düğünü televizyonları yerine yerinde Windsor kentinde izlemek isteyenler sabah erken saatlerde şehre akın etti. Günün ilk ışıklarından itibaren yeni evli çiftin geçiş yapacağı güzergah dolmaya başladı.

DAKİKA DAKİKA TÖRENDEN GELİŞMELER

14.28: Karşılıklı olarak evlilik yeminlerini eden Harry ile Meghan, ardından "Evlenmeyi kabul ediyor musunuz" sorusunu "Ediyorum" diyerek yanıtladı.

14.21: Prens Harry ile Meghan Markle evlilik yemini ediyor.

14.00: Tören başladı.

13:58: Meghan Markle Windsor Şatosu'na gelirken beyaz gelinliği içinde ilk kez görüntülendi.

Ada basınında haftalardır en çok konuşulan konulardan biri Markle'ın gelinliğinin nasıl olacağı üzerineydi.

13.50: Prens Harry, askeri üniforma içinde ağabeyi William ile birlikte St George's Şapeli'ne geldi.

12.30: St George's Şapeli, yaklaşık 600 kişi aldı. Binlerce kişi ise Windsor kalesi dışında düğünü takip etmek için yerlerini aldı.

ÜNLÜLER AKIN ETTİ

Törene Hollywood ünlülerinden İngiliz soylularına kadar çok sayıda konuk davet edildi. Şu ana kadar St George Şapeli'ne ulaşan konuklar içinde ise en çok ilgiyi ünlü oyuncu George Clooney ile eşi Amal Clooney çekti.

David ve Victoria Beckham da törenin konukları arasında.

Bu arada konuklar da nikahın kıyılacağı St George Şapeli'ne gitmeye başladı. Hollywood ünlülerinden İngiliz soylularına kadar çok sayıda kişinin katıldığı nikah töreninin en ilginç konuklarından biri de Prens Harry'nin eski sevgilisi Chelsy Davy. Prens'in uzun süre flört ettiği Davy, lacivert mini etekli kıyafetiyle dikkat çekti. İşte törene katılan konuklar. 

Prens Harry'nin gönül ilişkisi yaşadığı hatta evleneceği konuşulan bir başka eski sevgilisi Cressida Bonas da törene davetli.

Aktör İdris Elba ve eşi törenin konuklarından.

Ünlü TV yıldızı Oprah Winfrey de törende.

Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın kardeşi Pippa Middleton törene yalnız başına katıldı.

Hamile olan Pippa Middleton'a erkek kardeşi (sağda) ve kocası (arkada) eşlik etti.

Ünlü şarkıcı James Blunt, törene eşiyle birlikte katıldı.

Prens Harry'nin arkadaşı Tom Inskip ve eşi.

Prens Harry'nin dayısı Charles Spencer ile eşi de törende.

Meghan Markle'ı almaya giden gelin arabası.

Prens Harry'nin dayısının çocukları Kitty Spencer, Eliza Spencer ve Louis Spencer törene anneyeri Victoria Aitken ile birlikte katıldı.

Lady Kitty Spencer, güzelliğiyle ilgi odağı oldu.

Joss Stone da konuklar arasında.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!