Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Pratik Arapça öğrenip belge aldılar

Bursa İnegöl İlçe Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü ve Çevre Kültür Derneği (ÇEKÜD) işbirliği ile düzenlenen "Pratik Arapça" kursunu tamamlayan 30 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Pratik Arapça öğrenip belge aldılar

ÇEKÜD dernek merkezinde düzenlenen törene, HEM Müdürü Burhanettin Özdemir, Çevre Kültür Derneği Başkanı Selahattin Arslan ile dernek üyeleri ve kursiyerler katıldı.
Törenin konuşan Özdemir, "Biz şuan itibari ile İnegöl genelinde 290 kurs açmış bulunuyoruz. Halkımızın isteği doğrultusunda hizmet alanımızı genişletmek istiyoruz. Bu kursların tamamını kendi binamızda yapmamız mümkün değil. Yerimiz yok diye kurs açmamazlık yapmıyoruz. Gerektiğinde okullarımızı kullanıyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi de ÇEKÜD ile düzenlediğimiz 2 sınıflık Pratik Arapça kursudur. Kursiyerlerimize belgelerini vereceğiz. İnşallah kursumuz Arapça 1 ve Arapça 2 seviyelerinde devam edecektir. ÇEKÜD Başkanı Selahattin Arslan'a ve kurs hocalarımız İlyas Şahin ve Mehmet Söğütdelen'e ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.
ÇEKÜD Başkanı Selahattin Arslan ise, "Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlediğimiz 3. Arapça Kursunu da tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımcı kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Arapçanın dışında Ebru Kursumuz ve Hüsn-ü Hat kursumuz devam etmektedir" diye konuştu.
Konuşmaların ardından, Pratik Arapça Kursunu başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları takdim edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!