Potanın Perileri umudunu koruyor

A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Tilbe Şenyürek, İspanya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda oynayacakları grup maçlarının zorlu geçeceğini söyledi.

Potanın Perileri umudunu koruyor

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) internet sitesine açıklamalarda bulunan Tilbe Şenyürek, 22-30 Eylül tarihlerinde İspanya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası ile ilgili olarak, "Hem çok zor hem de çok anlam taşıyan bir organizasyon olacak. Dünyanın her yerinden ülkeler bu şampiyonada yer alacak. Hangi grupta olursak olalım maçlar çok zorlu geçecektir. Tüm takımlar aynı disiplinle ve tek bir amaç uğruna şampiyonaya geliyorlar. Ülkeler, bayraklarını temsil ederek mücadele ediyorlar. O nedenle grubumuz çok zorlu. Her takımda olduğu gibi biz de rakip seçmiyoruz. Kimsenin böyle bir lüksü yok. O nedenle grubumuzdaki üç maç da zorlu geçecektir" ifadelerini kullandı.

TARAFTARLA BAĞ VAR

A Milli Kadın Basketbol Takımı ile Türk halkı arasında güçlü bir bağ bulunduğuna dikkati çeken 23 yaşındaki oyuncu, "Ülkemizin çeşitli yerlerinde basketbol oynadık. Ankara ve İstanbul'da eleme maçları olsun, hazırlık turnuvaları olsun, çok fazla karşılaşmaya çıkıyoruz. Halkımız bizi çok seviyor. Onlar bizim, yurtdışında da olsak ülkemizde de olsak başarılarımızın en büyük mimarı. Sosyal medyada da desteklerini bizlere hissettiriyorlar. O nedenle taraftarlarla aramızda çok güzel bir bağ var. Bu desteklerinin devam edeceğine şüphemiz yok." değerlendirmesinde bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!