Poroşenko imzayı attı! Liste genişledi...

Ukrayna, Rusya'dan 294 kurum ve 843 şahsa daha yaptırım uygulama kararı aldı.

Poroşenko imzayı attı! Liste genişledi...

Ukrayna Devlet Başkanı Petro PoroşenkoRusya'ya yönelik ilave  yaptırımları yürürlüğe koyan kararnameyi imzaladı.

Rusya'dan toplam 294 kurum ve 843 şahsı kapsayan ilave yaptırımların,  "Ukrayna'ya yönelik saldırgan adımlara katkı sağlayan veya bilfiil destekleyen  şahıs ve kurumları" hedef aldığı belirtildi.

İmzalanan kararnameyle, Rus petrol şirketi Rosneft'in Üst Yöneticisi  İgor Seçin, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Başkanı Vyaçeslav Volodin'in  yanı sıra Kerç Boğazı'na inşa edilen köprü projesinde yer alan bazı şirketler de  yer aldı.

Rusya ile Ukrayna'nın "yaptırım düellosu"

Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesi ve Ukrayna'nın doğusundaki kriz  nedeniyle Kiev yönetimi, 2014'ten bu yana Moskova'ya yönelik çeşitli ekonomik  kısıtlamalar yürürlüğe koydu.

Söz konusu kısıtlamalar arasında, Rusya'dan doğrudan doğal gaz  ithalatının durdurulması, Rus bankalarına yönelik yasaklar ve iki ülke arasındaki  hava trafiğinin kısıtlanması gibi önlemler yer alıyor.

Rusya ise 1 Kasım 2018'de yürürlüğe giren kararnameyle, 322 Ukrayna vatandaşına ve 68 Ukraynalı şirkete yönelik ekonomik kısıtlama uygulamaya  başlamıştı.

Kararnameyle, Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko'nun oğlu Aleksey  Poroşenko, İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Ukrayna Parlamentosu Başkanı Andrey  Parubiy, eski başbakanlar Arseniy Yatsenyuk ve Yuliya Timoşenko, Poroşenko'nun  basın sekreteri Svyatoslav Tsegolko ve Ukrayna'nın devlet doğal gaz şirketi  Naftogaz Başkanı Andrey Kobolev yaptırım listesine alınmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!