Pompeo, Veliaht Prensle görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile bir araya geldi.

Pompeo, Veliaht Prensle görüştü

BAE haber ajansı WAM'a göre, Al Nahyan ile Pompeo'nun başkent Abu Dabi'deki görüşmesinde, ikili ilişkiler ile bunların geliştirilmesi, bölgesel ve  uluslararası meseleler ve iki ülkenin bölgede güvenlik ve istikrarı sağlama  konusundaki iş birliği ele alındı.

BAE, Pompeo'nun 9 ülkeyi kapsayan Orta Doğu turunda ziyaret ettiği 5.  ülke oldu.

POMPEO'NUN ORTA DOĞU TURU

Mike Pompeo, Orta Doğu turuna salı günü Ürdün'le başladı, ardından  Irak'a sürpriz bir ziyarette bulundu. Birkaç saat süren Irak ziyaretinde Pompeo,  Cumhurbaşkanı Berhem Salih, Başbakan Adil Abdulmehdi ve Meclis Başkanı Muhammed  el-Halbusi ile görüştü, daha sonra Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY)  geçti.  Mısır'a çarşamba akşamı gelen ABD Dışişleri Bakanı, perşembe günü  Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Dışişleri Bakanı Samih Şükri ile bir araya  geldi, ayrıca başkent Kahire'deki Amerikan Üniversitesi'nde konuşma yaptı. Mısır  devlet televizyonuna bir mülakat veren Pompeo, cuma akşamı BAE'ye  gitti.  Göreve geldiğinden bu yana ikinci Orta Doğu turuna çıkan  Pompeo'nun Ürdün, Irak, Mısır, Bahreyn ve BAE'den sonra Suudi Arabistan, Katar,  Umman ve Kuveyt'i ziyaret etmesi bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!