Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Polisleri böyle kurşuna dizdiler!

Taliban, Pakistan'da kaçırdığı 16 polis memurunun kurşuna dizilme görüntülerini yayımladı. İşte dehşet verici o görüntüler...

Polisleri böyle kurşuna dizdiler!

Kayıtta yüzlerini gizleyen militanlar, bir tepenin üzerinde sıraya dizdikleri, elleri arkadan bağlı polis memurlarına önce bağırıyor, sonra da ateş açıyor.

Taliban, Pakistan'da kaçırdığı 16 polis memurunun kurşuna dizilme görüntülerini yayımladı.Kayıtta yüzlerini gizleyen militanlar, bir tepenin üzerinde sıraya dizdikleri, elleri arkadan bağlı polis memurlarına önce bağırıyor, sonra da ateş açıyor. Taliban, bu görüntülerin Haziran'da çekildiğini söylüyor. Militanlar, Afgan sınırını geçerek Pakistan'da aşiretlerin denetimindeki Dir bölgesinde polis memurlarını kaçırmıştı. İnfaz edilen polis memurlarının cesetleri, Taliban'ın bölgeyi terk etmesinden sonra köylüler tarafından bulundu.

Pakistan ordu sözcüsü, görüntülerin gerçek olduğunu açıkladı. Görüntülerde, Taliban komutanı, polis memurlarını 'İslam'ın düşmanı' olmakla suçluyor ve Tanrı'nın kendisinden bu kişileri cezalandırmasını istediğini söylüyor. Sonra militanlar ateş açıyor ve polis memurları yere yığılıyor. Pakistan ordusu, saldırının Svat vadisindeki Taliban militanlarınca gerçekleştirildiğine inanıyor. Bu militanların iki yıl önce ordunun bölgede düzenlediği operasyonlar sırasında Afganistan'a kaçtıkları düşünülüyor. Militanların zaman zaman sınırı geçerek, bölgedeki güvenlik güçlerine saldırılar düzenledikleri belirtiliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!