Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

POLİSLER SAYESİNDE SINAVA GİREBİLDİLER

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 3 bin 641 öğrenci Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) ter dökerken, 2 öğrenci ise polisler sayesinde imtihana girebildi.

POLİSLER SAYESİNDE SINAVA GİREBİLDİLER

Kimliğinde fotoğraf olmayan İhsan Uşak ile kimliği olmayan Esma Kapusuz isimli öğrenciler, sınav için okula geldi. Polisler, öğrencilerin mağdur olmamaları için seferber oldu. Uşak ve Kapusuz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğünün resmi araçlarına bindirilerek Nüfus Müdürlüğü'ne götürülerek hemen kimlikleri çıkarıldı. İki öğrencinin 15 dakika sonra sınava girilmeleri sağlandı.
İnegöl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, "Bilindiği gibi nüfus cüzdanı olmayan öğrenciler sınava alınmıyor. Bu herkesin bildiği bir konu. Fakat bu konuda Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte 2 ayrı öğrencimize Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğünün aracını tahsis ettik. Veliler, nüfus idaresi ve muhtarlıklarla irtibat kuruldu. Öğrencilerin babaları Nüfus Müdürlüğüne gelip imza attıktan sonra, 15 dakika gibi kısa bir sürede öğrencilerimizin kimlikleri çıkarıldı. İhsan Uşak isimli öğrencimiz fotoğrafçıya götürülüp fotoğrafı da çektirildi. 2 öğrencimiz yine resmi araçlarla okullara götürülüp sınava girdi. 15 dakika gibi kısa bir zaman zarfında çıkarılan kimlikler resmi görevli personeller tarafından sınava girdikleri okullara teslim edildi. Dolayısıyla 2 öğrencimizin de mağduriyeti önlenmiş oldu" diye konuştu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!