Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Polisi sallamadı, 37bin liradan oldu

Bursa'da belediye işçi emeklisi, kendisini polis müdürü olarak tanıtıp 'Hesap numaranı öğrenen örgüt üyelerini yakalayacağız' bahanesiyle verdiği hesaba para yatırmasını isteyen dolandırcıya emekli ikramiyesi olan 37 bin TL'yi kaptırdı. İşçi emeklisine olaydan yarım saat önce polisten uyarı mesajı gelmişti.

Polisi sallamadı, 37bin liradan oldu

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da Belediye işçi emeklisi bir kişi kendisini polis müdürü olarak tanıtıp hesap numaranı öğrenen örgüt üyelerini yakalayacağız bahanesiyle verdiği hesaba para yatırmasını isteyen dolandırcıya emekli ikramiyesi olan 37 bin TL'yi kaptırdı.Dolandırıcının aramasından yarım saat öncesinde Emniyet Müdürlüğünden uyarı mesajı aldığını belirten tahilsiz adam, "Mesajı aldığım halde inandım, biz duygusal insanlarız, çok inandırıcı konuştu" dedi.

Olay dün öğle saatlerinde meydana geldi. Belediyeden emekli Üzeyir Serbest'i (50) cep telefonundan arayan bir kişi kendisini polis müdürü Feramiz Özcan olarak tanıttıktan sonra Serbest'in hesap numarası bilgilerinin PKK terör örgütü tarafından ele geçirildiğini söyledi. Telaşa kapılan Serbest'i bir süre sakinleştiren doalndırıcı örgüt üyelerini yakalayacaklarını ancak kendisine yardım etmesi gerektiğini söyledi. Üzeyir Serbest'ten hesabında vadeli vadesiz ne kadar para varsa verdiği hesap numarasına yatırmasını isteyen dolandırıcı. Daha önceden Gaziantep'te Feramiz Özcan ismine açtığı hesap numarasını talihsiz adama verdi. Paniğe kapılan Üzeyir Serbest hesabında bulunan emekli ikramiyesi 37 bin TL'yi dolandırıcının verdiği hesap numarasına aktardı. Daha sonra durumu yakınlarına anlatan Serbest dolandırıldığını anlayınca polisin yolunu tuttu. Bursa Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine gelerek ifade veren talihsiz adam başından geçenleri anlattı.
Polisin olaydan yarım saat önce kendisine gönderdiği "Sizi arayarak hattınızın ve hesabınızın terör örgütü tarafından kullanıldığını beyan edip para göndermenizi talep edenlere inanmayın para havalesi yapmayınız asayis.pol.tr" yazılı mesajı okumasına rağmen dolandırıcıya inandığı için çok üzgün olduğunu ifade eden Üzeyir Serbest"Bizler duygusal insanarız çok inandırıcı konuştu. Eşimde yanımdaydı hatta telekonferans yaptık oda inandı. Gerçek sandık olan emekli ikramiyeme oldu. Bir an önce yakalanmasını istiyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!