Polis vatandaşın cüzdanını böyle çaldı

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube ekipleri, Cuma pazarında, hırsızlık ve yankesicilik olaylarına karşı vatandaşları yaptıkları bir tatbikatla uyardı. Bir polis memuru, çantasını açık unutup alışverişe dalan bir bayanın cüzdanını aldı. Bu durumu fark etmeyen vatandaş, cüzdanının alındığından yine polisin uyarısıyla haberdar oldu.

Polis vatandaşın cüzdanını böyle çaldı

Bölgenin en büyük halk pazarlarından birisi olan Cuma pazarında, hırsızlık ve yankesicilik olayı yaşanmaması için önleyici uygulama yapan Çanakkale Emniyet Müdürlüğü, resmi ve sivil ekiplerle pazarı sürekli kontrol altında tutuyor. Reyonlar arasında ikişerli gruplar halinde sürekli devriye gezen polisler, vatandaşları, çantalarını dikkatli taşımaları konusunda ikaz ediyor. Özellikle alışveriş yaparken, çantasını açık bırakan, arkasına asan veya bebek yada pazar arabasına bırakan kadınlara yönelik çalışma yapan ekipler, bunlara dikkat etmeyenleri uyararak çantalarına sahip olmalarını istedi.

Pazarda alışverişe dalan ve bu sırada fermuarı açık olan çantasını arkasında bırakan bir kadının cüzdanını alan polis memuru, durumu kimse fark etmeyince yoluna devam etti. Polisler, daha sonra yaşlı kadının yanına giderek "Cüzdanınızı görebilir miyim?" diye sordu. Ancak o zaman çantasının açık olduğunu ve cüzdanının alındığını fark eden vatandaş, karşısındakinin polis olduğunu öğrenince rahat bir nefes aldı. Cüzdanı kendisine teslim edilen yaşlı kadın, "Alışveriş yaparken çantamı açıp cüzdanımı çıkarmıştım. Geriye koydum ama fermuarı kapatmamışım. Açık kalmış. Cüzdanımın alındığını hiç fark etmedim" dedi.

Polisin gün boyunca devam eden devriye görevi nedeniyle hırsızlık olaylarının en aza indiği Cuma pazarında, daha çok unutkanlıktan kaynaklanan kayıplar yaşanıyor. Alışveriş yaptıktan sonra tezgahta unutulan bir çantayı polise teslim eden esnaf, "Bu çantayı geçen hafta unuttular. İçerisinde kimlik vardı. Aradık ama ulaşamadık. Bir haftadır soran da çıkmadı" dedi. Polis ekipleri, içerisinde kimlik, bozuk para ve anahtarlar olan çantayı, sahibine ulaştırmak üzere teslim aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!