Polis vatandaşa teker teker dağıttı

Başkentte, "Trafikte saygı, hayata saygı" sloganıyla bastırılan el broşürleri dağıtan trafik polisleri, vatandaşları, "8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi"ne davet etti.

Polis vatandaşa teker teker dağıttı

Başkentte, "Trafikte saygı, hayata saygı" sloganıyla  bastırılan el broşürleri dağıtan trafik polisleri, vatandaşları, 16-19 Kasım'da  düzenlenecek "8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi"ne davet etti.

15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte,  emniyet kemeri simülasyon aracı ile vatandaşlara emniyet kemerinin önemi  anlatıldı. Başkentliler, emniyet kemeri takmadıklarında karşılaşabilecekleri  tehlikeleri uygulamalı olarak tecrübe etme imkanı buldu. 

Trafik polislerince burada ve alışveriş merkezlerinde, "Trafikte  saygı, hayata saygı" sloganıyla bastırılmış el broşürleri dağıtıldı. Polisler,  vatandaşları, 16-19 Kasım'da düzenlenecek 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu  ve Sergisi'ne davet etti. 

İçişleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Ulaştırma, Denizcilik ve  Haberleşme ile Milli Eğitim bakanlıkları, Türkiye Belediyeler Birliği ve Türkiye  Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu iş birliğinde ATO Kongre Merkezi'nde  düzenlenecek sempozyum ve sergi, 16 Kasım'da başlayacak. 

Sempozyumun açılışına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve İçişleri  Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet  Arslan'ın da katılması bekleniyor.

 Bu arada, emniyet kemeri simülasyon aracının yarın da Kızılay'da  olacağı ve vatandaşların 14.00-16.00 saatlerinde emniyet kemeri testi için araca  binebilecekleri belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!