Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Polis durdurunca...

GÜVENLİ Trafik Projesi kapsamında pilot il seçilen Kocaeli'nde emniyet kemeri takmayan sürücüler polisler tarafından bilgilendirdi.

Polis durdurunca...

1 Haziran tarihinden itibaren şehir içi dahil emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolculara ceza kesileceği gibi, bunda polis veya diğer kamu görevlileri kesinlikle ayırt edilmeyecek. Araçla görevden dönen bir polis ekibi otomobilindeki sürücü veya yanındaki görevlinin de emniyet kemeri takılı olmaması halinde Emniyet Müdürlüğü bahçesine giremeyecek.

Kocaeli Valiliği, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı  ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Dünya Sağlık Örgütü'nün işbirliğiyle yürütülen 'Güvenli Trafik Projesi' kapsamında Kocaeli, pilot il seçildi. Bugün kentin çeşitli noktalarında trafik denetimi yapan ekipler, Çevik Kuvvet ve Toplum Destekli Polisler sürücülere broşür dağıtıp emniyet kemeri konusunda uyarılarda bulundu.

POLİS DURDURUNCA EMNİYET KEMERİNİ BAĞLADI

Emniyet kemeri denetimi yapan polis ekipleri, kemer kullanmayan birçok sürücüye bunu kullanmadığını sordu. Sürücülerin bazıları kısa mesafe gittikleri gerekçesiyle emniyet kemeri takmadıklarını, uzun yolda mutlaka emniyet kemeri taktıklarını söyledi. Uygulama sırasında da sürücüler polislerin yanında emniyet kemerlerini bağladı.

1 HAZİRAN SON GÜN

Polis ekipleri başta Merkez Bankası önü, Santral kavşağı, Çocuk parkı olmak üzere birçok noktada 'Emniyet kemeri hayata bağlar' temalı broşürler dağıttı. Çok sayıda aracın kontrol edildiği denetlemelerde emniyet kemeri takan sürücüler de kendilerine bilgi veren polislerden memnun olduklarını dile getirerek emniyet kemeri kontrol sayısının arttırılmasını istedi.  Otomobilini çalıştırmadan önce emniyet kemerini bağladığını söyleyen inşaat firması sahibi Coşkun Ağıryılmaz, "Uzun veya kısa yol diye ayırım yapmıyorum. Otomobilime bindiğim anda kontağı çalıştırmadan önce mutlaka emniyet kemerini takıyorum. Yaşama bağlanmak için emniyet kemerlerini takmamız gerekiyor." dedi.

Emniyet kemeri takmayan ve polis ekipleri tarafından uyarılan sürücülerden Ahmet Keskin ise, "İşimden evime gidiyordum. Mesafe çok kısa olduğu için kemeri takmak istemedim. 1 Haziran tarihinden itibaren cezalar geliyormuş. Bugünden itibaren emniyet kemeri takmadan çıkmayacağım" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!