PKK tarafından kızı kaçırılan annenin feryadı

Van'ın Çatak ilçesinde ikamet eden Sancar ailesi, PKK tarafından kaçırılan 14 yaşındaki kızlarının bırakılması için Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Ahmet Türk'e çağrıda bulundu.

PKK tarafından kızı kaçırılan annenin feryadı

Van'da 8 ay önce amcasının Bostaniçi beldesindeki evine gelen 14 yaşındaki Ş.S., PKK'lılar tarafından kaçırılmıştı. Kocası cezaevinde olan ve kızı da PKK'lılar tarafından kaçırılan anne Nazlı Sancar, evladına kavuşmanın özlemi ile yanıp tutuşuyor. Başlatılan barış süreciyle birlikte kızının da serbest bırakılmasını isteyen anne Sancar, "Bu gözyaşları dursun, analar babalar artık ağlamasın. Bu kan dursun, herkes çocuklarına kavuşsun, ben de kızıma kavuşayım. Sağ salim kızıma kavuşmak istiyorum. Kızımın nerede olduğunu bilmiyoruz. 8 aydır gündüzüm gecem nasıl geçiyor bilmiyorum. İnsan Hakları Derneği ile Mazlum-Der'e başvurduk. Benim lise 2. sınıf öğrencisi olan kızım daha küçük, geri gelsin istiyorum" şeklinde konuştu.
Acılarının büyük olduğunu ve 8 aydır bir cevap alamadıklarını anlatan amca Abdurrahman Sancar ise "Sağ veya ölü, ne olduğunu bilmek istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlıklar, Barış ve Demokrasi Partisi ile Ahmet Türk başta olmak üzere tüm yetkilerden yardım bekliyoruz. Artık dayanacak gücümüz kalmadı" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!