Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"PKK'nın saldırması kuvvetle muhtemeldir"

MHP Lideri Bahçeli, İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'nda ev sahipliğini kaybetmesiyle ilgili, ''Arjantin'deki sonuç ne olursa olsun kazanan İstanbul'dur. Spordan sorumlu bakanın kına edebiyatı yapması çok çirkindir. Bize göre Türkiye'nin kaybetmesine göz göre göre sevinecek hiçbir vatan evladı yoktur'' dedi.

''PKK'nın saldırması kuvvetle muhtemeldir''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın 2020 Olimpiyatları'nın ev sahipliğinin finalde Tokyo'ya verilmesi sonrası Twitter'dan yaptığı 'Kına stokları tükenmiş' açıklamasına sert tepki gösterdi.

MHP Lideri, açıklamayı ''terbiye dışı'' ve ''çirkin'' olarak yorumladı.

Yerel seçimlerde İstanbul'da partisinin hak ettiği atılımı yapacağını kaydeden Bahçeli, ''İstanbul birlikte yaşamanın timsalidir'' dedi.

Bahçeli'nin gündeminde PKK'nın geri çekilmeyi durdurması ve Suriye'ye harekat hazırlığı konuları da vardı.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

''İstanbul dünyanın en büyük Türk kentidir. İstanbul'da partimizin hak ettiği atılımı yapacağını biliyorum. İstanbul birlikte yaşamanın timsalidir. İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'nda finale kalması azımsanmayacak bir sonuçtur. İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapması için destek olduk. Ne yazık ki Tokyo kazanmıştır.

Arjantin'deki sonuç ne olursa olsun kazanan İstanbul'dur. İstanbul'un kaybetmesini başbakan ve hükümet iyi anlamalıdır. Hükümet kanadından yapılan bazı açıklamalar cepheleşmenin olimpiyatlara kadar uzandığını göstermektedir.

'KINA EDEBİYATI ÇOK ÇİRKİNDİR'
Başbakan'ın açıklamaları, spordan sorumlu bakanın terbiye dışı beyanatları ve kına edebiyatı çirkindir. Bunun gerisinde hazımsızlık ve öfke hakimdir. Bize göre Türkiye'nin kaybetmesine göz göre göre sevinecek hiçbir vatan evladı yoktur.

TERÖRE ÇÖZÜM ARAYIŞI
Terör örgütü yol kesmektedir, vergi toplamaktadır. Vatanımız tehdit altındadır. Milli güvenliğimiz taciz baskısı altındadır. Canibaşı da mahkumluktan misafirliğe terfi etmiştir. İmralı'daki katile sekreter verilmesi medya ile doğrudan bağlantı kurması da an meselesidir.

'BAŞBAKAN ŞİMDİ NE DURUMDASIN?'
PKK talepleri karşılanmazsa kan dökeceğini militanlarının geri döneceğini ahlaksızca açıklamaktadır. Kandil çetesinden yapılan son açıklamalara bakılınca teröristlerin çekilmesi sonlanmıştır. Başbakan'a sormak isterim 'Hani her şey iyi gidiyordu?, Hani anneler derin bir oh çekiyordu?, Sayın Başbakan şimdi neredesin, ne durumdasın?'

PKK'lı militanlar her tarafa yayılmıştır. Çekilmenin durduğunun açıklanması malumun ilanıdır. Bundan sonra PKK'nın saldırılarının sıklaşması kuvvetle muhtemeldir. Türk milletini dış tesir ve müdahalelerden koruyacak güvenlik duvarları AKP zihniyetinin temsilcileriyle çatlamaya yüz tutmuştur. Yıllarca hiçbir sorun çözülememiştir.

SURİYE'YE HAREKAT HAZIRLIĞI
Başbakan Erdoğan Ortadoğu'nun füze yağmuru altında kalmasını istemektedir. Başbakan Erdoğan savaş dilini kendisine kılavuz seçmiştir. Rusya, Suriye'ye adeta kalkan olmuştur ve perde gerisinde ABD ile restleşmiştir. Birleşik Krallık çark etmiştir. BM'nin kararı ve kimyasal silah uzmanlarının kararı henüz belli olmadı.

Suriye'de henüz nasıl bir gelişmenin olacağı operasyonun zamanı belirsizliğini korumaktadır. Operasyona hangi ülkelerin katılacağı belirsizliğini koruyor. ABD Dışişleri Bakanı'nın Şam yönetimine kimyasal silahları teslim etmesi teklifi hala uzlaşma zemininin arandığına işarettir. Bize göre ABD Suriye'de uzlaşma zemini aramaktadır.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!