Piyasadan gazetecilerle bu işi götürüyorlar

Bursa'da üniversitelerin iletişim fakültesi dekanları ile bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, özel sektörün kar amaçlı işçi çalıştırmasından yakınarak üniversite mezunlarının bu yüzden işsiz kaldığını söyledi.

Piyasadan gazetecilerle bu işi götürüyorlar

Gönlü Ferah Otel'de Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Yeni Medya Düzeni, Haklar ve Sorumluluklar" toplantısında iletişim fakültelerinin dekanları ile bir araya gelen Arınç, özel sektörün iletişim fakültesi mezunlarına sıcak bakmadığını söyledi. Arınç, "Özel sektör işin kar tarafına bakıyor. Çok daha ucuza çalıştırabilecekleri, piyasadan gazetecilerle bu işi yürütmeye çalışıyorlar. Halbuki iletişim fakültesi mezunlarının gazete, dergi, televizyonlarda çalıştırılması, en
azından buraların merkez komuta kademesinde yer almaları gerekir. Merkezdeki bürolarında yönetici olarak çalıştırabilseler inanıyorum ki pek çok genç rahatlıkla iş bulabilecek. Ve bu gençler birikmiş bilgi birikimlerini ve enerjilerini piyasa takdim edebilecek. Tabii geçici yöntemlerle bu iş ne kadar gider bilmiyorum" dedi.
Bazı özel sektörlere daha önceden orman ve gıda mühendislerini çalıştırma zorunluluğu getirildiğini hatırlatan Arınç, geçici çözümlerin derde deva olmadığını söyledi.
Bazı iş yerlerine yabancı isimler verilmesi de Arınç'ın gözünden kaçmadı. İş yerlerine yabancı isimler verenlere Gönlü Ferah Otel'i hatırlatan Arınç, "Gönlü Ferah 1890'dan bu yana ismiyle meşhur bir otel. Bursa'nın, özellikle Çekirge'nin en eski otellerinden biridir. Ancak şimdi bu isimler daha çok tarihte kaldı. Şimdi yeni isimler cadde ve sokakları süslüyor. Böyle bir isim de Türkiye'de başka otel yok. Askerliğimi yaparken Tuzla'dan Üsküdar'a giderdik. Burada sulu yemek yapan Hüsnü Tabiat lokantası
vardı. Şimdi buralardan başka yerlere geldik. Bu oteli dekanlarımız için düşündük. Çünkü gönlü ferah olan daha sağlıklı düşünür, rahat olur, sağlıklı kararlar alır" diye konuştu.

Piyasadan gazetecilerle bu işi götürüyorlar Piyasadan gazetecilerle bu işi götürüyorlar
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!