Pire için yorgan yakmaya değer mi?

Hüseyin Gülerce "Pire için yorgan yakmaya değer mi?"

Pire için yorgan yakmaya değer mi?
iframe src="http://www.beyazgazete.com/video/embed/289721/" width="100%" height="420" allowtransparency="1" frameborder="0">

CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtlayan Zaman yazarı Hüseyin Gülerce çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İktidar ve hizmet hareketi arasında yaşanan 'Özel Yetkili Mahkeme ' krizini değerlendiren Hüseyin Gülerce, Başbakan Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan için kullandığı 'Alacaksanız beni alın ' sözlerine atıfta bulunarak 'Pire için yorgan yakmaya değer mi? ' dedi.


MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın özel yetkili savcı tarafından ifadeye çağrılması sonrası hizmet hareketine yakın yayın organlarının gösterdiği çıkışı eleştiren Gülerce, Ergenekon ve Balyoz davası için endişelerini dile getirmeye çalışan yayın organlarının tepkisini hükümeti yanlış anladığını söyledi. Gülerce sözlerini şöyle sürdürdü:

RAHATSIZLIK VARDI, MİT KRİZİ VESİLE OLDU

'Ben de olan biteni anlamaya çalışıyorum. 7 Şubat MİT krizinin bir dönüm noktası olduğu söyleniyor. Ama benim zihnimi karıştıran Bekir Bozdağ'ın açıklamaları oldu. Biz bu mahkemelerin baştan beri hukuka uygun olmadığını düşünüyorduk diyor. Yani mahkemeler ile ilgili yapılan çalışmaya 7 Şubat'ın iyi bir vesile olduğunu düşünüyorum. Olay tam olarak 7 Şubat'ta başlamış değil yani. Savcılar bir havaya girmiş olabilirler. 7 Şubat'ta ben de savcının özensiz bir şekilde MİT müsteşarını çağırdığını söylüyorum. Üslubun bu olmaması lazım. Bazı eleştiriler de vardı ÖYM'lere zaten. Onları da ortadan kaldırma adına 7 Şubat'ta bir gerekçe bulundu. Bilhassa Bekir Bozdağ'ın açıklamalarından bu görülüyor. '

'Bu camianın AK Parti ile karşı karşıya gelmesi için hiç bir mantıklı sebep yok. ' diyen Gülerce Başbakan Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan için sarf ettiği 'Alacaksanız beni alın ' sözlerini de değerlendirdi. Gülerce şunları söyledi:

PİRE İÇİN YORGAN YAKMAYA DEĞER Mİ?

Pire için yorgan yakmaya değer mi? AKP, BBP, DP,Has Parti ve cemaatin el ele tutuşmuşluğu var. Acaba bu eller bırakılırda, Ak Parti maceraya götürecek, yarı yolda bırakacak bir süreç başlar mı? 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!