Peskov'dan düzeltme: Bizim kızlar ne yapacağını bilir

Rusya'da oynanan Dünya Kupasıyla ilgili Rusya Parlamentosu Kadın, Aile ve Çocuk İşleri Komitesi Başkanı Tamara Pletnyova'nın kadınlara oldukça ırkçı "Yabancı erkeklerle ilişki kurmayın, pişman olursunuz" açıklamalarına Kremlin Sarayından düzeltme geldi.

Peskov'dan düzeltme: Bizim kızlar ne yapacağını bilir

Milletvekili Pletneva'nın sözleri tüm dünyada yankı uyandırması üzerine konuyla ilgili yeni bir açıklama Kremlin Sarayından geldi. Devlet Başkanı Putin'in Sözcüsü Dmitriy Peskov Rusya'da yabancılara karşı ön yargı bulunmadığına işaret ederek, "Bizim kadınımız ne yapacağını, kimi seçeceğini kendisi daha iyi bilir. Dünya Kupası için gelen misafirlerimizle ilişkilerini kızlarımız kendileri belirler. Rus kadınları dünyanın en iyisidir. Şampiyonada ırkçılığa da yer yoktur. Bu sözlerim şampiyonanın sloganı olmalı" açıklamasını yaptı.

Peskov yanı sıra Rusya parlamentosundan milletvekili Mihail Degterev de meslektaşı Pletneva'nın görüşlerini paylaşmadığını belirterek, "Kızlarımız ülkemize gelen yabancılara aşık olmaktan korkmamalı. Düzgün ilişki mutluluk getirir. Ne kadar daha çok çocuk, o kadar daha iyi" yorumunu paylaştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!