Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Penguen'in zirveye yürüyüşü sürüyor

Dünyanın önder marka değerlendirme şirketi Brand Finance 7. kez "Türkiye'nin En Değerli Markaları" listesini yayınladı.

Penguen'in zirveye yürüyüşü sürüyor

2012 verileri ile hazırlanan listeye göre 100 markanın toplam değeri 31 milyar 240 milyon ABD doları.
"Türkiye'nin En Değerli Markaları" listesine 2011 yılında 97. sıradan giren, Türkiye'de gıda ve tarım sektöründe ilklerin öncüsü olan Penguen Gıda, 1 yılda marka değerini 3 milyon ABD doları arttırdı ve bir basamak daha yükselerek listede 96. sıraya yükseldi.
Türkiye'nin son yıllarda önemli ekonomik gelişmeler kaydettiğini ifade eden Brand Finance CEO'su David Haigh, "Marka ve marka değeri konusunda çalışmaların önem kazanması ile birlikte Türk markalarının da değerleri ile küresel sıralamalarda yer alacağını umut ediyoruz. "Türkiye'nin En Değerli Markaları" çalışmasının bu gelişmeye katkıda bulunacak olması bizleri sevindirecektir" dedi.
Brand Finance Türkiye Direktörü Muhterem İlgüner ise, " Ticari verilerin gittikçe erişilebilir olması, araştırmaya dahil marka sayısının artmasına yardımcı olacaktır. Daha fazla şirketin sermaye piyasasına dahil olması ve ticari veri yayınlarının artması ile bu gelişmenin de sağlanacağına inanıyoruz" diye konuştu.
Penguen Gıda CEO'su Aykan Sözüçetin, yaptığı açıklamada, "Marka ve marka değeri konusunda çalışmalarımızı arttırarak gelecek yıllarda daha da üst sıralarda olmayı hedefliyoruz. Bu yıl Brand Finance tarafından yayınlanan "Dünyanın En Değerli 500 Markası" araştırmasında Türk markaları yer alamadı. Penguen Gıda olarak vizyonumuz çerçevesinde tüm sofraların vazgeçilmez gıda markası olmayı hedefliyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!