Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Pekin-Paris Rallisi için 100 antika araç yola çıktı

İlki 1907 yılında yapılan ancak sonra 90 yıl ara verilen 'Pekin'den Paris'e Rallisi'nin 2013 sezonu yola çıktı. 100 klasik araç 33 günde 12 bin kilometreden fazla yol gidecek.

Pekin-Paris Rallisi için 100 antika araç yola çıktı

 

 

Pekin-Paris Rallisi başladı. İlki 1907 yılında gerçekleştirilen ancak ardından 90 yıl ara verilen rallinin 2013 sezonu 100 klasik araçla yola çıktı. Yarış 29 Haziran'da Paris'te son bulacak. Ralli katılımcıları 33 günde 12 bin kilometreden fazla yol katedecek.

BABASININ HAYALİ İÇİN

Ralliye katılan geçn yaşlı tüm yarışmacılar ise oldukça heyecanlı. Yarışmacılardan biri, "Aslında yarışma babam içindi. Birkaç yıl önce katılmaya karar vermişti. Daha sonra ona kanser teşhisi kondu ve geçen eylül ayında da yaşamını yitirdi. Bu yüzden de kardeşim ve ben onun hayalini gerçekleştirmeye karar verdik" diyor.

90 YIL ARA VERİLDİ

Yarışmanın güzergahı bu yıl Çin, Moğolistan, Rusya, Ukrayna, Slovakya, Avusturya, İsviçre ve Fransa topraklarından geçiyo. Yarışmanın amacı, ülkeleri antika arabalarla yeniden keşfetmek. İlk ralli 1907 yılında düzenlenmiş ve ancak 90 yıllık bir aradan sonra tekrar canlandırılmıştı.

EURONEWS

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!