Pazartesi günleri restoranda balık yemeyin!

Dışarıda yemek yemek için en ideal günler: Salı ve perşembedir. Bu günlerde kullanılan ürünlerin tümü tazedir. Hafta sonu yoğunluğunu atlatan ekip bu günlerde çok daha rahat ve güler yüzlü çalışırlar.

Pazartesi günleri restoranda balık yemeyin!

Özellikle pazartesi günleri dışarıda yemeğe çıktıysanız balık yemekten kesinlikle kaçınmalısınız! Sipariş ettiğiniz balık neredeyse 4, 5 günlüktür çünkü genelde restoranlar hafta sonu için balıkları perşembe günleri alırlar. Hafta sonu satılamayan balıklar çöpe gitmez, pazartesi günü gelecek müşteriler için bekletilir.

Evinizde balık pişirmek istiyorsanız da balık pazarına erken saatlerde gitmelisiniz. Sabah saatlerinde taze balıklar tezgahta olur. Taze balıklar tükendikten sonra tezgahta yerlerini alan balıklar ise dondurulmuştur. Balıkla ilgili son ip ucunu da kılıç balığı ile ilgili: Bu balık türünü yemekten kaçının çünkü hızlı bir şekilde 5 cm'e varan parazitler üretir.

Deniz ürünlerinden bahsetmeye devam edelim... Restoranlarda midye yemeyin çünkü saklama koşulları pek sağlıklı değildir. Restoran dolapları sürekli açılıp kapanacağı için bozulma ihtimalleri vardır.

Et yemek istiyorsanız steakhouse'lar en doğru tercihtir. Menüde en çok satılan ürünü tercih etmek yine doğru bir seçim olacaktır. Menüde bulunan enteresan yemekler genelde menüyü zenginleştirmek için konmuştur, ve bu yemekler günlerce söylenmek için bir köşede bekletilebilir!

Özellikle tuvaleti pis restoranlarda yemek yemeyin. Tuvalet böyleyse kim bilir mutfak nasıldır! Üstelik tuvaleti herkes ziyaret ediyor ancak mutfağı görme şansımız yok...

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!