Paylaşılamayan otoparka Büyükşehir el attı - ÖZEL HABER

Oto kiralama şirketlerinin Darmstad Caddesi'ndeki otopark alanlarını kiralayarak vatandaşa park hakkı tanımaması, tepkilere neden olurken, soruna Büyükşehir Belediyesi el attı. Başkan Recep Altepe park alanlarına BURBAK'ın gireceğini belirtirken, vatandaşlar dönüşümün bir an önce yapılmasını istiyor.

Paylaşılamayan otoparka Büyükşehir el attı - ÖZEL HABER


Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM


Altıparmak ve Kent Meydanı'nı birbirine bağlayan Darmstad Caddesi'nde mülk sahipleri ve araç kiralama firmaları arasındaki otopark sorununa Büyükşehir Belediyesi el attı. Firmaların otopark alanlarını kiralayarak vatandaşa park hakkı tanımaması, tepkilere neden olurken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Darmstad Caddesi'ndeki park alanlarına BURBAK'ın el atacağını söyledi.

VATANDAŞ CANINDAN BEZDİ

Darmstad Caddesi'ndeki otopark sorunu, esnaf ve vatandaşı canından bezdirdi. Oto kiralama şirketlerinin Darmstad Caddesi'ndeki otopark alanlarını kiralayarak vatandaşa park hakkı tanımaması, tepkilere neden oluyor. BURBAK Müdürü Kasım Şahin de oto kiralama firmalarının araçları Osmangazi Belediyesi'nin yaptığı kapalı Pazar yerinin çevresine koyabileceği önerisinde bulundu. 

ŞİRKETLER NE YAPACAK?

DArmstad Caddesi'nde trafik karmaşasına neden olan ve vatandaşın park alanını gasp eden oto kiralama şirketleri ise, habere tepki gösterdi. Cadde üzerine bırakılan kiralık araçların trafik yoğunluğunu artırdığı gerekçesiyle daha önce vatandaşlardan şikayet alan BURBAK, bu noktada UKOME tarafından alınan karar gereği, BURBAK'ın oto kiralama firmalarına yaptığı abonmanlıkları iptal etmişti. Daha önce de şirketlerin, Darmstad Caddesi üzerinde yer alan ve trafik yoğunluğuna sebep olan araçlarını, aylık 35 TL + KDV ile Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ne bırakabileceği belirtilirken, şimdi ne karar alınacağı da merak konusu oldu. 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!