Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Patrikhanede ''Noel'' ayini

Patrikhane bahçesindeki Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini, Patrik Bartholomeos yönetti.

Patrikhanede ''Noel'' ayini

Türkiye'de yaşayan Rumlar'ın yanı sıra Yunanistan ve diğer ülkelerden gelen Ortodokslar'ın yoğun ilgi gösterdiği ayin sırasında, mumlar yakılarak dualar edildi, ilahiler okundu.


Basına kapalı yaklaşık 4 saat süren ayin katılımcılara ekmek ve şarap sunulmasıyla son buldu.

Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu da beraberindeki heyetle ayinin ardından Fener Rum Patriği Bartholomeus'u ziyaret ederek, Noel Bayramı'nı kutladı.

Bartholomeus, ziyarette, davetlilerle dua ettikten sonra yaptığı konuşmada, heyettekilerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na en samimi selamlarını iletmesini istedi.

Noel Bayramı sevinçlerine sevinç kattıklarını belirten Bartholomeus, ''Yeni yılın memleketimiz için, sizler için, sevdikleriniz için, mutlu, başarılı ve huzurlu bir yıl olmasını dilerim'' dedi.

Meryemana Evi'nde Hz. İsa'nın doğumu ayinlerle kutlanıyor

Selçuk'taki Meryem Ana Evi'nde, dün Başrahip Oriano Granella yönetiminde düzenlenen ayinin ardından bugün öğle saatlerinde ikinci ayin düzenlendi.

Meryem Ana Evi yanındaki kapalı kilisede Rahip Paolo Pugliese tarafından yönetilen ayinde, Hazreti İsa'yı anlatan ilahiler okundu, dünya barışı için dua edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!